KomentářeNovinky

Žabiny i USK Praha prošly hladce do finále Chance ŽBL

O uplynulém víkendu se definitivně rozhodlo o tom, že protagonisté finálové série budou stejní loni – o tuzemský titul si to rozdají Žabiny Brno s USK Praha. Do boje o bronz pak putuje Chomutov a Hradec Králové. Finále má jasné favoritky, ovšem boj o třetí místo slibuje napínavou podívanou.

Pohodlný postup obhájkyň titulu

Bez větších potíží a po hladkých průbězích zápasů postoupily do finále tuzemské nejvyšší soutěže Teja Oblak a spol. Ty dovolily svým sokyním pouze v prvním utkání nastřílet víc než padesát bodů, jejich aktivní hra a presink v dalších zápasech spolu s širší rotací rozhodly.

Pražanky se tak příjemně naladily na příští víkend, kdy je v domácí aréně čeká Final Four Euroligy. Tu opanovaly naposledy v roce 2015 právě před svými fanoušky v našem hlavním městě. Povede se jim letos tento historický sukces zopakovat?

Výsledky semifinálové série:

ZVVZ USK Praha – Sokol Hradec Králové 116:62 (top střelkyně: Jones 25 – Velichová 21)
Sokol Hradec Králové – ZVVZ USK Praha 48:109 (Zeithammerová 16 – Fagbenle 23)
ZVVZ USK Praha – Sokol Hradec Králové 90:44 (Wrzesiński 15 – Zeithammerová 18)

Barbora Wrzesiński z USK Praha útočí na koš Hradce Králové
Foto: Pavel Tajovský/ZVVZ USK Praha

Repete pohárového finále dopadlo lépe pro Brňanky

Pohárové finále v chomutovském svatostánku vyhrály svěřenkyně Viktora Pruši jednoznačně o dvaadvacet punktů a podobně drtivě kralovaly také v celé semifinálové sérii. V utkání číslo 1 ještě nebyl bodový rozdíl tak markantní, ovšem v dalších dvou utkáních se již projevila silná lavička Brna a také výborná aktuální forma družiny zpod Špilberku.

K tomu navíc pohárové vítězky výborně bránily chomutovskou star Najai Wynn-Pollard, která se paradoxně ani v jednom utkání nestala nejlepší střelkyní Levhartic (v jednotlivých zápasech nastřádala 13, 4 a 11 bodů, což je na její poměry nezvykle málo). Sezonní průměr má přitom 18,3 bodu na zápas.

Severočešky ovšem nemusí příliš smutnit, ve své historické sezoně mají šanci vybojovat již třetí cenný kov, ovšem zlepšující se svěřenkyně reprezentační kormidelnice Romany Ptáčkové v čele s Pamelou Therese Effangovou a Kateřinou Zeithammerovou rozhodně neprodají svou (lví) kůži lacino…

Resumé semifinálové série číslo dvě:

Žabiny Brno – Levhartice Chomutov 85:66 (Cunane 16 – Bartoňová 14)
Levhartice Chomutov – Žabiny Brno 54:97 (Fučíková 18 – Vondráčková 18)
Žabiny Brno – Levhartice Chomutov 96:62 (Cunane 18 – Satoranská 13)

Nikolina Knežević z Žabin obchází Jesiku Hibalovou z Chomutova
Foto: Žabiny Brno

Finálová série a boj o bronz

Ve finále se tedy střetnou hráčky USK Praha s brněnskými Žabinami. Série odstartuje v pátek 21. dubna v Praze na Královce. O bronz se pak utkají chomutovské Levhartice s Hradcem Králové. Tato série bude odšpuntována v neděli 16. dubna na kurtu severočeské družiny.

Obě série se hrají na tři vítězná utkání.

Foto: Marek Gaier/Levhartice Chomutov