Komentáře

Před startem NBL: Představujeme Sluneta Ústí nad Labem

Sluneta Ústí nad Labem má každoročně vysoké ambice, avšak zatím se jí vstup do vyšších pater NBL nedaří. Povede se slušně poskládanému severočeskému týmu pod vedením trenéra Šotnara letos v play off postoupit do semifinále?

Kostra Slunety zůstala pospolu. Kosmetickou změnou byl odchod rozehrávač DJ Hanese, jehož místo nahradil Jahmal Jones známý z minulosti z týmů Svitav nebo slovenské Prievidzi. Pryč je také Gligorie Rakočevič, jehož místo zacelil příchod ex-svitavského pivota Delvona Johnsona. Návrat kapitána Spencera Svejcara je skvělá zpráva pro ústecké fanoušky a celou organizaci. Právě americký small forward týmu v loňské sezoně kvůli zranění kolena velmi chyběl: Jeho výborná střelba z dálky i přehled na hřišti budou letos znát.

Česká kostra týmu je pospolu už nějaký ten pátek. Kromě obvyklých opor Pecky, Davida a Faita dostávají čím dál více příležitostí Maděra s Kralovským. Kouč Šotnar tak bude mít dispozici devítičlennou údernou rotaci. Sluneta je tedy sehraná a všemu vévodí křídelník Lamb Autrey. Brzy dvaatřicetiletý shooting guard je hvězdnou ligy a bodově mu bude sekundovat rovněž zkušený power forward Ladislav Pecka.

V přípravě Sluneta porazila dvakrát Slavii, dvakrát Jindřichův Hradec, Královské sokoly (s nimiž jednou remizovala 91-91) a hned na úvod prohrála v Písku. Severočeši budou v NBL těžit ze sehrané základní rotace a zvlášť doma budou nesmírně silní. Pokud trenér Šotnar dokáže vymáčknout ze svého týmu maximum i v obraně, mohla by z toho letos být horní polovina tabulky. Jestli to bude stačit na čtvrté místo a tím i výhodu pro play off, to se teprve uvidí. Sluneta se letos zúčastní také Alpe Adria Cupu, v němž se utká se Škrljevem, Prievidzou a Lublaní.

Tip Světa Basketu na umístění: 5. místo

Sluneta se letos opět zúčastní Alpe Adria Cupu

Čtyři otázky pro GM Slunety Tomáše Hrubého

Jak byste zhodnotil přípravu a na čem potřebuje váš tým ještě nejvíce zapracovat?

Přípravu hodnotíme pozitivně. Samozřejmě to, jaká byla nám ukáže až ostrý start v sezóně. Nicméně tým je připravený na začátek sezóny a všichni jsou natěšeni.  A na čem zapracovat? Asi na všem tak, aby tým byl opravdu ready na KNBL. (úsměv)

Svět basketu vás letos tipuje na páté místo. Co tomu říkáte a jaké jsou cíle Slunety v nové sezoně KNBL?

Náš jednoznačný cíl je šesté místo po základní části. Toto se nám v poledních letech nedařilo a my to chceme prolomit. Uvidíme, jak se sezóna bude vyvíjet. Věřím, že náš tým má kvalitu a že můžeme skončit do šestého místa. Věřím mu!

Sehranost a kontinuita

V týmu máte minimum změn, souhlasíte, že byste měli těžit ze sehranosti a to zejména trojice Autrey – Svejcar – Pecka? 

To je náš dlouhodobý cíl, aby se měnilo co nejméně hráčů. Jsme velice rádi, že zůstali Spencer, Láďa, Lamb, ale i že prodloužil Dalibor Fait, Honza Maděra. Chceme, aby kluci měli dlohodobější kontrakty a to se u nás v klubu děje a jsme za to rádi. Láďa Pecka, když mu vyprší jeho smlouva, bude ve SLUNETĚ devět let a to o něčem svědčí. Spencer, jako cizinec, bude mít za sebou pět sezon v dresu SLUNETY. Pevně věříme, že spolupráce Autrey – Pecka – Svejcar bude fungovat tak, že tým bude vyhrávat a lidi bude basket v Ústí bavit.

Letos si znovu zahrajete Alpe Adria Cup. Jak se těšíte na soupeře a s jakým umístěním byste byl v rámci AAC spokojen?

AAC budeme hrát už, myslím, pátým rokem. Tuto soutěž hrajeme hlavně proto, abychom vyplnili během sezóny FIBA reprezentační pauzy, které jsou opravdu dlouhé. A samozřejmě také proto, abychom poznali jiný druh basketu, jiné haly, jiné tváře. Přeci jenom – v KNBL se všichni hráči znají a v AAC můžeme poměřit síly s úplně cizími týmy. Jsme za tuto možnost rádi. Letos jsme dostali do skupiny týmy Prievidze, Lublaně a Škrljeva.