Válečníci zvládli vendetu za domácí porážku s Olomouckem

Hanáci ve 4. kole Kooperativa NBL šokovali Maroldovku, když v aréně Válečníků zvítězili o jediný bod. Tentokrát ovšem – opět výhrou v derby povzbuzení hráči Děčína – dokázali svého soka porazit.

Děčín vlétl do utkání jako uragán, ale Olomoucko jeho nápor postupně otupilo

Svěřenci Tomáše Grepla i po dlouhé cestě na Hanou působili na startu zápasu mnohem svěžejším dojmem a opanovali obě strany kurtu. V útoku se děčínským hráčům dařilo především zpoza perimetru – nejvyšší vedení si vypracovali na startu 7. minuty, kdy po koši Tadeáše Slowiaka platil stav 7:18. Od tohoto okamžiku hráči v bílých dresech přeci jen zapli na vyšší stupeň a nápor hostů zmírnili.

Po úvodním kvartálu platil stav 18:23, otěže zápasu ovšem začal přebírat výběr Andrewa Hipshera. Na přelomu 12. a 13. minuty prohnal síťkou tři trojky v řadě ex-děčínský playmaker Lukáš Feštr a posunul svůj tým do vedení 29:26. Oddechový čas děčínského kormidelníka pomohl rozlet domácích zbrzdit a ve zbytku úvodního poločasu se oba soupeři přetahovali o vedení. Tečku za úvodní dvacetiminutovkou udělal „nájezdový“ buzzer beater Marcuse Shavera, po němž oba týmy odcházely do kabin za stavu 49:46.

Rozehrávač Olomoucka Marcus Shaver

Hanáci rozjeli druhý poločas ve velkém stylu, ovšem postupně jim došly síly i střelecký prach

Na startu druhé půle se severní družina na krátkou chvíli dostala do vedení, ovšem to mělo pouze jepičí život. Nabuzení domácí si jej záhy vzali zpět – a když na startu 27. minuty mířil zpoza perimetru přesně Dominik Žák, domácí lavička byla za stavu 65:57 v totální euforii. Hanáckou lavinu ovšem Děčínští dokázali včas zabrzdit – a do poslední desetiminutovky řádné hrací doby se vstupovalo za stavu 72:68.

Čtvrtá perioda se vyznačovala především dvěma faktory – zlepšenou děčínskou „defe“ i kupící se únavou osových hráčů Olomoucka hrajícího ve velmi úzké rotaci. Z toho rezultovalo jediné – tuhle čtvrtinu jasně ovládli Děčínští v poměru 22:11 a utkání definitivně zlomili na svou stranu. Zřejmě rozhodující hřebíček do rakve Olomoucka zatloukl na startu 37. minuty kapitán hostů Tomáš Pomikálek, jenž trojkou odtáhl svůj tým na rozdíl šesti punktů – 77:83. Domácí se již na zvrat nezmohli a Děčín si tak z venkovního kurtu odváží velmi cennou sedmibodovou výhru…

BK REDSTONE Olomoucko – BK ARMEX Děčín 83:90 (18:23, 49:46, 72:68)

Body: Adamu 20 (+ 6 doskoků a 4 zisky), Bailey 15 (+ 8 doskoků a 6 získaných faulů), Shaver 15 (+ 7 doskoků i asistencí a 6 plusových faulů), McBrayer 13 (+ 8 získaných faulů a 7 asistencí), Feštr 12 (trojky 6/4), Hemphill 5, Žák 3 – Walton 18 (+ 9 asistencí), Svoboda 17 (+ 8 doskoků), Kroutil 14 (+ 5 asistencí), Šturanović 11 (+ 6 doskoků), Mach 9 (TH 7/7), Pomikálek 8, Macháč 5, Carter 4, Slowiak a Štěrba po 2.

Týmové statistiky

Střelba 2 body 40/18 – 39/25; Střelba 3 body 20/7 – 19/6; TH 35/26 – 30/22; Doskoky 34:39 (útočné 10:9); Asistence 22:18; Ztráty 12:15; Fauly 21:25.

Rozhodčí: Martin Kučírek, Filip Dombrovský, Dominik Výborný

Komisař: Robert Paulík

Krátké echo a další výsledky sobotního programu 15. kola Kooperativa NBL

V prvním dnešním utkání si Sovy jasně poradily s Kolínem a v tabulce se posunuly právě před Medvědy na třetí místo. Opava před svými fans rozdrtila pražskou Slavii, když za třetí periodu nasázela Pražanům 40 bodů. Největší překvapení se zrodilo v Brně, které podruhé v letošní sezoně zdolalo Nymburk!

USK Praha – BC GEOSAN Kolín 102:76 (Vlk 23 – Veljković 20)

BK Opava – SK Slavia Praha 110:67 (Townes 17 – Varner 15)

Basket Brno – ERA Basketball Nymburk 81:79 (Brown-Soares 18 – Gordon 13)

V neděli jsou na programu ještě dva zápasy. V tom prvním vyzve Písek trápící se Pardubice a ve druhém změří síly Ústí nad Labem s Ostravou, která by ráda na severu překvapila a čtvrtou výhrou v sezoně v tabulce dorovnala Olomoucko.