Komentáře

Tipujte soupeře reprezentace a vyhrajte

Ve středu ve 14:00 začne losování Olympijské kvalifikace a v osudí druhého koše bude nasazena česká reprezentace. My pro vás máme soutěž o knížku Mentalita mamby od Kobeho Bryanta, pokud správně tipnete všech pět soupeřů lvů.

Reprezentace zatím zná čtyři místa, kde se bude olympijská kvalifikace hrát. Je mezi nimi chorvatský Split, litevský Kaunas, kanadská Victoria a konečně srbský Bělehrad.

Vy máte až od středečních 14:00 šanci na našem Facebooku přímo pod tento příspěvek posílat své tipy. Knížku Mentalita mamby od Kobeho Bryanta získá PRVNÍ soutěžící, který PŘESNĚ tipne všech pět kvalifikačních soupeřů a zároveň splní všechny níže požadované doprovodné úkoly.

Abyste vyhráli, musíte dále splnit:

– mít „like“ u naší Facebookové stránky Svět basketu
– dát „like“ našemu soutěžnímu statusu
– správně odpovědět

Přehled losovacích košů pro olympijskou kvalifikaci
Připojujeme přehled losovacích košů pro olympijskou kvalifikaci
Zdroj: FIBA

V případě více správných odpovědí vyhrává knížku PRVNÍ přesně tipující.

Jak vidíme soupeře reprezentace my?

Doufáme, že los bude pro lvy příznivý, my osobně bychom jim přáli Rusko, Chorvatsko, Venezuelu, Koreu a třeba Tunisko. Skupina smrti naproti tomu může vypadat: Srbsko, ČR, Slovinsko, Německo, Nový Zéland a Uruguay. Připomínáme, že na Olympijské hry do Tokia se podívají pouze vítězové každé ze čtyř skupin.

Manažer reprezentace Michal Šob říká: „Na první pohled jsou to docela dobré zprávy, a to především proto, že je 75% pravděpodobnost, že zůstaneme v Evropě. To je vždycky výhoda kvůli aklimatizaci a dalším věcem. Kanada je trochu složitější, co se týče dopravy, navíc ve Victorii bude velký časový posun. Pokud se ale podíváme na sportovní stránku, o kterou nám jde především, tak to nebude nic jednoduchého. Srbsko, Chorvatsko i Litva mají velmi silné týmy, o čemž jsme se přesvědčili na vlastní kůži. Na druhou stranu je týmů celkem 24 a z těch evropských se nedá vybrat lehký soupeř. Jsme rádi, že skupinu nevyhrály nějaké exotičtější destinace, ale čekalo se, že kvalifikace dostanou nejspíš evropské federace. Definitivně rozhodne až samotný los 27. listopadu.“   

Nechme se překvapit, jak los dopadne a my vám přejeme hodně štěstí v tipování!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *