Novinky

Liga mistrů: Nymburk odstartoval s přehledem

Nymburk vstoupil do zápasu šňůrou 24:4 a dostal se na koně, z nějž jej hosté už nedokázali shodit. Mistr oplatil Bamberku loňské porážky i s úroky a slavil výhru 91:71.

První koš obměněný německý tým zaznamenal až po šťastné trojce Leeho po více než čtyřech minutách. Jenže v té chvíli už Nymburk třímal vedení 16:3 a tlačen 13-bodovým Bohačíkem, uzavřel účet první periody na 30:11.

Ani poločasové domácí vedení o 18 bodů ale Bamberk neposlalo do kolen a zlepšenou obranou se hosté na chvilku vrátili do zápasu (65:57). Dalton s Bookerem však Nymburku vrátili dvouciferné vedení a Středočeši na Královce i před zraky fotbalistů Slavie vybojovali vysoké vítězství 91:71.

Basketbalisté Nymburku s fotbalisty Slavie

Vedle Bohačíka (24b) se střelecky dařilo Bookerovi (18), Daltonovi (14b+9d), či Hankinsovi (10b+10d). Bamberku kvůli mizerné střelbě nebylo nic platných ani 20 útočných doskoků a jejich nejlepším střelcem se stal Taylor s 16 body. Dalším soupeřem Nymburku bude příští úterý na Královce turecký Gaziantep.

Úspěchy v Alpe Adria Cupu

Podobně jako Nymburk, i další tři čeští zástupci ve středu v pohárové Evropě váleli. Opava rozdrtila dorostenecký výběr Körmendu 116:56, přestože trenéru Czudkovi chyběli Klečka, Zbránek, Bujnoch i Bratčenkov. Příležitost zahrát si tak dostali mladší hráči a svou úlohu zvládli s přehledem. Nejlepším střelcem Opavy byl se 17 body Jiří Štěpánek, následován Kvapilem (16) a Šiřinou (15).

Pardubice si na palubovce Klosterneuburgu pomohly v úvodních 13 minutách šesti trojkami, díky nimž si vybudovaly mírný náskok a ten si udržely až do konce. Hosty vedl se 16 body Ondřej Kohout, jenž trefil všech šest střel z pole včetně čtyřech zpoza oblouku. 15 bodů a 9 doskoků přidal Tomáš Vyoral.

„Dobře jsme hýbali míčem, viděli jsme se, vytvářeli jsme si dobré pozice – hlavně v první půlce, kdy jsme si vybudovali náskok, který se nám pak dařilo i navyšovat. Myslím, že dovolit soupeři ve venkovním utkání jen 67 bodů je dobré. Samozřejmě, že v naší hře byly chyby, ale celkově jsme odehráli celkem dobrý zápas,“ prozradil pro klubový web pivot Kamil Švrdlík.

Děčín nedal šanci Grazu

Druhý triumf nad Grazem v sezoně slaví Děčín, který do utkání odstartoval perfektní střelbou z pole 11/11 a rychle si vybudoval dvouciferný náskok. Po celý zápas svěřenci kouče Grepla trefovali své střely s vysokou úspěšností 63%. Rovněž měli převahu na doskoku (24-32) a proto si Válečníci dokráčeli pro druhou výhru v základní skupině AAC poměrem 74:94. Vedeni byli Pomikálkem (21b), Gruntem (15b) a Autreym (12b + 8a). Za rozhodnutého stavu navíc trenér Grepl mohl poslat do hry všechny mladíky a ti tak nasbírali cenné mezinárodní minuty.

Nedařilo se naopak Levicím, které sice 2,5 minuty před koncem v Gmündenu srovnaly zásluhou Bojanovského s Perovičem, poté už ale domácí šňůrou 6:0 odskočili a na zvrat už slovenskému celku v závěru nezbyl čas ani síly. Svěřenci Michala Madzina doplatili na 19 ztrát a nenavázali na vítězství ve slovinské Polzele.

Kouč Madzin porážku 85:76 hodnotil takto: „Pre nás to bol náročný zápas, naťahovali sme sa o každý bod. Myslím si, že to bolo o tom, kto urobí menej chýb, ktoré súper potrestá. Vyšlo to asi na opačnú stranu od nás. Myslím si, že potrebujeme veľa takýchto zápasov, aby sme hrali takéto tesné stretnutia, kde každý útok a obrana sú extrémne dôležité.“