Novinky

Válečníci loupili v Brně, přestřelka pro Svitavy

Brnu pohasla naděje na nadstavbu A1, Válečníci děkují 24-bodovému Tomáši Pomikálkovi. 209 bodů padlo v Hradci Králové, ovšem k nespokojenosti domácích fandů se radovali Tuři. Jednoznačně naopak triumfovalo Olomoucko nad Kolínem. Kolo se dohrává v neděli zápasy v Ústí nad Labem a v Praze.

Brno čtvrté vítězství v KNBL prozatím nezapíše. Týmu kouče Růžičky srazila vaz (vedle 19 ztrát) málo vídaná šňůra soupeře ve druhé periodě. Minutu a půl před koncem první části přitom Jihomoravané vedli 21:11 i zásluhou vydařené premiéry patnáctiletého mládežnického reprezentanta Jakuba Nečase (trojka, doskok, asistence a zisk za celkem 4 minuty hry).

Za 11,5 minuty hry ale hráči i diváci v hale Kampus nevěřili svým očím, neboť Válečníci začali bránit a v útoku proměňovali téměř každou střelu z vymezeného území. Po sérii 7:34 v půli vedli 28:45 a na domácí obrat by si vsadil asi jen málokdo. Hosty v té chvíli tlačil hlavně pivot Vukosavljevič, ale také Carlson s Pomikálkem (24b v utkání).

Před zaplněnou arénou domácí zápas rozhodně nezabalili a po dvou rychlých trojkách Novotného se začali vracet do zápasu. Celkem jich za třetí kvartál zaznamenali šest a Davell Roby (v utkání 24-bodový) spolu se Stegbauerem postupně přirazili na 68:69 na začátku 35. minuty. Za Děčín ale odpověděl Kroutil a utkání šlo do vyhecované koncovky. Válečníci v ní vedli 79:82 a potenciální vyrovnávací trojka vyšla na domácího kapitána Kozinu, jenž ale z velké dálky v tísni netrefil obroučku, takže dva body za výhru putují na sever Čech.

Tisková konference po utkání mmcité1 Basket Brno – BK ARMEX Děčín

Šest dvouciferných Turů v Třebši

Ani 102 nastřílených bodů nestačilo Královským sokolům na domácí výhru nad Svitavami. Tuři totiž zastavili svou produkci na čísle 107 a nerozhodily je ani dílčí neúspěchy v první čtvrtině, když Hradec vedl 31:20. Utkání hrané v místy až bezstarostném tempu zásluhou Marka s Crandallem a Puršlem otočili na poločasových 52:56.

Královští sokoli v zápase ještě jednou vedli po trojce Tresače (64:63), jenže následná série 0-8, jakožto i dvě trojky Marka se Slezákem na začátku závěrečné desetiminutovky Tury uklidnily (71:86). Navzdory všemu hosty postihl ještě jeden bodový výpadek a sokoli dotáhli na 86:88. Svitavy však velebí přesné ruce Slezáka s Crandallem, díky nimž doklopýtali k pětibodovému triumfu.

Utkání rozhodla potence svitavské lavičky (32-6), Královské sokoly táhli hlavně Stamenkovič (23b+8a) s Tresačem (23b). Hostující kouč Pivoda měl naopak v týmu šest dvouciferných střelců v čele s Crandallem (24b), double-double zaznamenal také veterán Marko (16b+10a). Svitavy mají dvanáctou výhru v sezoně a na druhou Opavu ztrácí už jen jediný úspěch. Slezané však ještě dohrávají kolo na Folimance. Královští sokoli musí začít důsledněji bránit, jinak může i stobodový výkon přijít vniveč…

Douglas málem s triple-doublem

Kolínský trenér Pavel Beneš sice oproti minulému týdnu s Brnem mohl nasadit i Martina Koláře a rozložil síly na osm mužů, jenže ani to nestačilo na Olomoucko v domácí hale. Domácí se v první periodě zastřelovali a kvůli vychýlené mušce vedli pouze 18:15. Pak jim to ale začalo padat z dálky (v zápase 14/29) a v poločase už Hanáci vedli 49:34.

Medvědí konto nakonec Olomoucko zasypalo 104 body a Javonte Douglas oslnil 18 body, 10 doskoky, 9 asistencemi a 5 zisky. Vedle daleko lepší produktivity domácích, 20 ztrát Kolína to byly také body z rychlých protiútoků, jež daly výsledku 104:77 podobu. Kolín totiž v této statistice prohrál 2-33. Hosty vedl Adam Číž s 16 body, 8 doskoky a 8 přihrávkami, Hanáky pak Malik Morgan (21b).

Tisková konference po zápase BK Olomoucko – BC Geosan Kolín

Sobotní výsledky:

mmcité1 Basket Brno – BK ARMEX Děčín 79:82 (21:15, 7:30, 31:20, 20:17)

BK Olomoucko – BC Geosan Kolín 104:77 (18:15, 31:19, 25:21, 30:22)

Kingspan Královští sokoli – DEKSTONE Tuři Svitavy 102:107 (31:22, 21:34, 19:24, 31:27)