Novinky

Vysoké ambice má i Sluneta Ústí nad Labem

Mezi týmy, jež by se rády podívaly do semifinále Kooperativa NBL patří také Sluneta Ústí nad Labem. Severočechům se podařilo udržet kostru týmu v čele s Šotnarem, Houškou, Svejcarem a Peckou, což je pro fanoušky jistě dobrá zpráva.

K této čtyřce Pandy přivábily nové Američany Joshe Browna na rozehrávku a zatím na zkoušku také Joshe Davise na křídlo. Za bojovníka Filipa Šmída přišel z Ostravy jiný – Lukáš Bažant, který se vrátil na sever Čech po dvouleté odmlce, poněvadž předtím působil v Děčíně.

Kmenovým hráčem Slunety je nově i pivot Jan Karlovský, jenž k Pandám loni pendloval z Litoměřic. Posledním nováčkem v ústeckém dresu je exliberecký power forward Johan Haiblík. 205 centimetrů vysoký mladík je příslibem do budoucna.

V přípravě šla letos Sluneta děčínskou cestou, a tak byla prověřena vesměs německými mužstvy z nižších soutěží, popř. USK Praha. Tým trenéra Pištěckého byl z poloviny úspěšný a slušnou přípravu korunoval i v AA Cupu, kde kromě Osijeku (doma 88:82) vyhrál 67:74 v Děčíně. Ukázal tak, že se s ním musí počítat.

Sluneta bude tradičně silná doma. Pokud se týmu budou vyhýbat zranění, může v play off kromě Nymburku potrápit kohokoli. Vyřazovací boje by Severočechy ale určitě minout neměly.

Odešli: Filip Šmíd, Jay Wisseh, Justin Martin, David Šteffel
Přišli: Johan Haiblík, Lukáš Bažant, Josh Brown, Josh Davis, Jan Karlovský

Sestava: 
Rozehrávači: Michal Šotnar, Josh Brown
Křídla: Spencer Svejcar, Dalibor Fait, Lukáš Bažant, Jan Maděra, Johan Haiblík, Martin David, Josh Davis (na try out)
Pivoti: Pavel Houška, Jan Karlovský, Ladislav Pecka

Tip Svět basketu: 7. místo

Foto: Facebook Sluneta Ústí nad Labem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *