Federální pohárNovinky

Morgan zachránil Ostravu, ta je jedenáctá

NH Ostrava vydřela výhru 88-80 nad Královskými sokoly a ve Federálním poháru končí na 11. místě. 29 body a výborným výkonem k tomu pomohl Malik Morgan.

Královští sokoli oslabili oproti sobotě ještě o rozehrávače Vlahoviče a Nová Huť postrádala kapitána Bohačíka. Začátek utkání přinesl mnoho nepřesností na obou stranách. Lépe střílející Ostrava však šla po pěti a půl minutách do vedení 14-8. Východočeši se drželi neustále na dostřel a díky 9 bodům Filipa Kábrta. Sokoli působili pohyblivějším dojmem i ve druhé čtvrtině a a neustále byli v závěsu za Ostravany. O jejich aktivitě svědčí i poměrně dost trestných hodů (13/15). Dvoubodové vedení (44-42) Ostravě zajistil její nejlepší střelec první půle – Malik Morgan (11b).

Po pauze Nová Huť odskočila do devítibodového vedení, jenže hosté spoléhající na brejky (a rychlíka Kábrta) na konci 28. minuty srovnali na 55-55. Šňůra Hradce se zastavila na 13-0 a vedení 59-55 a NH byla v útlumu. Její první guard Majerčák seděl na lavičce se čtyřmi osobními chybami. Střídat musel i hrdina Filip Kábrt, jenž inkasoval úder do hlavy a krvavé zranění bylo nutno ošetřit. Třetí periodu zakončily trojky Morgana s Radukičem a ostravští hráči si vzali zpět těsné vedení (66-62).

Rozhodující sérii 10-0 si svěřenci trenéra Jankoviče připravili mezi 32.- 34. minutou. Nabyté dvouciferné vedení už kontrolovali do konce. Ostrava si pomohla 13 trojkami, šest z nich potopil 29-bodový nejlepší střelec zápasu Malik Morgan. Dobře zahráli i další cizinci – Radukič nastřádal 17 bodů a Milligan 18. Za Královské sokoly si nejlepší střelecký výkon mezi dospělými připsal Vladimír Vondra.

Trenér Kr. sokolů Peterka při time-outu

Jankovič: Výhru bereme, ale chyběla bojovnost

Lubomír Peterka (trenér Kr. sokolů): “Dnešní zápas byl rozhodně vydařenější, než včera, to jsme neměli proti Děčínu nárok. Dnes to bylo o detailech. Když jsme šli ve třetí čtvrtině přes soupeře, tak se nešťastně zranil Filip Kábrt, do té doby náš nejlepší hráč. Kluky můžu za dnešek rozhodně pochválit. Byly tam chyby, ale jsme mladý tým, takže se z nich musíme poučit a jedeme dál.”

Vladimír Vondra (pivot Kr. sokolů): “Šli jsme v této oslabené sestavě do zápasu, že nemáme co ztratit a celkem těsně jsme prohráli. I trenér na konci říkal, že jsme předvedli dobrý výkon. Zahráli jsme to, co jsme chtěli, bojovali jsme. To, že jsem dal 19 bodů, mě těší, ale nepřeceňoval bych to. Hráli jsme ty sety, které chtěl trenér a na někoho ta střela vyjít musí.”

Saša Jankovič (trenér Ostravy): “V konečném důsledku jsme spokojeni s výhrou, ale máme pořád na čem pracovat. Musíme zlepšit koncentraci a hrát po celých 40 minut. Taky musíme zlepšit obranu a bojovat. Tyhle atributy mi na tomto turnaji u hráčů chyběly.”

Matej Majerčák (rozehrávač Ostravy): “Dnes rozhodly sekvence, v nichž jsme zabrali a ukázali jsme, co chceme v sezoně hrát. Jinak to od nás nebyl dobrý výkon proti oslabenému soupeři. Musíme vylepšit přechodovou fázi, protože chceme hrát rychle, což by mohla být naše největší síla. Máme ale ještě hodně práce před sebou.

Královští sokoli – NH Ostrava 80:88 (23:25, 19:19, 23:25, 15:19)

Body: Vondra 19, Kábrt 16, Šturanovič 14 (10d), Škranc 11, Dvořák 9 (6d), Goga 8 (6a), Vlček 3 – Morgan 29 (7d), Milligan 18, Radukič 17 (8d), Majerčák 6, Prošek 5, Snopek 5, Dedek 3, Šmíd 3 (6d), Svoboda 2

Doskoky: 44 – 41

Dvojky: 20/44 – 16/36

Trojky: 6/16 – 13/38

TH: 22/27 – 17/23

Asistence: 15 – 18

Ztráty: 17 – 10