Federální pohárNovinky

Slávia Praha vstúpila do Federálneho pohára výhrou

V súboji úvodného hracieho dňa federálneho pohára sme boli svedkami česko-slovenského duelu. V zápase proti sebe nastúpil nováčik KNBL Slávia Praha a BC Prievidza. Tím z českého hlavného mesta sa napokon tešil z pohodlnej výhry.

V úvode zápasu sme videli rýchlu hru, z čoho pramenili viaceré nepresnosti. Po odohratých piatich minútach svietil na tabuli stav 10:9 pre slovenský tím. Slávia sa vďaka šnúre 11:0, počas ktorej nedala Prievidza 4 minúty ani bod, dostala do vedenia 20:14. Druhú štvrtinu otvoril trojkou Djukanovič. Slávia však dokázala razantne odpovedať. Baníkom robila problémy, najmä tvrdá obrana zošívaných. Prievidza mala šancu znížiť stav stretnutia, no z úmyselného faulu vyťažili len jeden bod. Do polčasovej prestávky sa šlo za stavu 46:35 pre tím z českého hlavného mesta.

Zdroj: Lukáš Droppan

Najlepšími strelcami po 20 minútach boli Rožánek Djukanovič, ktorí mali zhodne po 11 bodov. Začiatok druhého polčasu sa niesol v znamení kvalitnej defenzívy, keď sme prvé body videli až po takmer troch minútach. Slávia začala preberať taktovku a dostala do vedenia 62:44, na čo musel tréner Krajnovič reagovať oddychovým časom. Ten ale nepriniesol potrebné oživenie a do poslednej časti zápasu sa išlo za stavu 68:44, o výsledku zápasu bolo rozhodnuté. Posledná štvrtina sa už len dohrávala  a konečný stav stretnutia bol 84:62. Najlepším strelcom duelu bol s 21 bodmi Páleník.

Povedali po zápase:

Jašš(BC Prievidza): Nevyšlo to podľa predstáv, treba popracovať na obrane, dostať vyše 80 bodov je výsledkom zlej komunikácie na ihrisku a nepremenených ľahkých striel. Musíme sa tomu do budúcna vyvarovať.

Krajinovič(BC Prievidza): Zápas sa vyvíjal, tak ako som očakával. Súper hral agresívnu obranu, majú mladých a dravých hráčov. Prvú štvrtinu sme hrali celkom vyrovnanú partiu, no v druhom polčase sme sa rozpadli, obrana bola z našej strany katastrofálna. Hráči, ktorí by nás mali ťahať prakticky neboli na ihrisku. Máme pred sebou veľa práce hlavne v obrane. V útoku sme začali hrať individuálne, čo Slávia dokázala využiť vo svoj prospech.

Páleník(Slávia Praha): Bol to náš prvý zápas na federálnom pohári, chceli sme doň vstúpiť víťazne. Bol to náš tretí duel v príprave a sme radi, že víťazstvo prišlo, tak skoro. Sme nováčik a nebudeme to mať ľahké, tešíme sa z každej výhry. Mali sme taktiku, s ktorou sme vstupovali do zápasu a myslím, že sme ju splnili na 90%. Dostali sme 60 bodov. Základom víťazstva bola dobrá obrana. Hrali sme agresívne, čo sa nám v posledných dvoch dueloch nedarilo.