Federální pohárNovinky

Zlepšený výkon Prievidze v druhom polčase na obrat nestačil

Prvý zápas druhého hracieho dňa nám zaobstarali BC Prievidza proti BK Pardubice. Oba celky svoje úvodné súboje prehrali, v tomto zápase mali šancu na reparát.

Pardubice vybehli na súpera a po piatich minútach svietil na tabuli stav 14:7. Na „baníkov“ platila vysunutá obrana, z ktorej pramenili viaceré straty. Napriek snahe Prievidžanov sa manko na český tím pred koncom prvej štvrtiny vyšplhalo na 9 bodov. V úvode predvádzal dobrý výkon Kincel, ktorý si rýchlo pripísal 7 bodov a 4 doskoky. Druhá štvrtina sa niesla v podobnom duchu, ako tá prvá a Beksa postupne navyšovala rozdiel duelu. Prievidza sa strelecky trápila a po pätnástich odohratých minútach bol na ukazovateli skóre stav 33:19. Pardubice skórovali v poslednej sekunde druhého polčasu a upravili svoje vedenie na 44:25. Najlepším strelcom prvej dvadsaťminútovky bol so 14 bodmi Rikič. Hornonitrania vstúpili do 3/4  šnúrou 5:0, na čo tréner Milijkovič reagoval timeoutom. Pardubice sa už po štyroch minútach vyfaulovali, čo dokázali hráči Prievidze využiť a za tretiu štvrtinu nastrieľali podobný počet bodov, ako v prvom polčase. V obrane to ale stále škrípalo a rozdiel sa držal na úrovni dvadsiatich bodov. Prievidza predviedla v 4/4 úplne odlišný výkon. Síce „baníci“ vyhrali poslednú desaťminútovku 27:12. Ale na obrat bolo už neskoro, výsledný stav duelu bol 77:71 pre Pardubice.

Zdroj: Lukáš Droppan

Povedali po zápase:

Krajinovič(BC Prievidza): Zápas so silným družstvom, ktoré patrí medzi top 4 v Česku. V dnešnom súboji sme chceli, aby predviedli lepší výkon hráči, ktorí mali včerajší zápas zlý, to sme aj dosiahli. Ukázali sme lepšiu agresivitu, chcenie, bojovnosť a energiu. Vždy, keď sa nám podarilo dotiahnuť, tak sme spravili hlúpe chyby a takto skúsený súper to využil. Odohrali sme lepší zápas ako včera.

Kincel(BC Prievidza): Po včerajšom nepresvedčivom výkone sme si v šatni povedali, čo chceme hrať inak, čo chceme zlepšiť. Náznaky zlepšenia tam boli, stále to nebolo 100%. Spravili sme chyby v obrane, no zlepšujeme sa a využívame prípravu naplno. Federálny pohár je pre nás skvelá príprava. Ideme krok po kroku a verím, že na ligu budeme pripravení.

Svoboda(BK KVIS Pardubice): Bolo to také vlažné z našej strany, pretože sme úplne nepredviedli to načo sme mali. Síce sme si postupom času vybudovali náskok 20 bodov, no poľavili sme a nechali sme súpera zápas zdramatizovať. Nakoniec to skončilo o 6, nechcem uraziť Prievidzu, ale keby proti nám stál kvalitnejší súper, tak nás to mohlo stáť výhru. V sezóne sa budeme musieť sústrediť, aby sme takéto výpadky nemali.