KomentářeNovinky

Čtvrtfinalisté Českého poháru mužů jsou již kompletní

Po včerejším vítězství Hradce Králové nad USK Praha známe již plnohodnotnou osmičku týmů, která se utkání o Final 4 mužské pohárové soutěže. Jaké pikantní souboje nás čekají?

BK Opava – SLUNETA Ústí nad Labem

Obhájce pohárové trofeje vyzve ve své aréně ústecké Pandy, které se v současné chvíli vezou na vítězné vlně. Povede se posílené Opavě zlepšit výsledky i výkony a zůstane tak ve hře o obhajobu pohárové trofeje, nebo Severočeši budou po loňském čtvrtém místě v lize psát historii i ve druhé nejsledovanější soutěži?

Opava se do čtvrtfinále prokousala přes výhru na hřišti prvoligového Nového Jičína (114:65), Pandy též na hřišti prvoligisty ze Sokola pražského zvítězily hladce (114:62). Zatím jediný vzájemný souboj obou týmů v letošní sezoně Kooperativa NBL zvládla doma lépe Opava, která v přestřelce zvítězila 102:94.

Utkání se uskuteční v opavské hale 1. února 2023 od 18:00 hod.

Opavský rozehrávač Jakub Šiřina obchází Tonyho Hickse z Ústí nad Labem
Foto: BK Opava

Královští sokoli – BK ARMEX Děčín

Východočechy v letošní sezoně trápí obrovská marodka; výběr Lubomíra Peterky sráží nemoci a zranění, které přicházejí jako na běžícím páse. Nposledy tým přišel i o jednoho z tahounů, Lamba Autreyho. Vedení tak muselo reagovat a přišly hned dvě nové akvizice (rozehrávač Solević a pivot Prskalo).

Naproti tomu Děčín letos zažívá výbornou sezonu a stále se drží v popředí ligové tabulky. V posledním ligovém mači dlouho „mučil“ Brno na jeho kurtu a sahal po výhře, o kterou přišel v poslední vteřině utkání a nakonec kapituloval v prodloužení.

Hradec Králové v osmifinále poháru včera skolil nečekaně jednoznačně USK Praha (95:80) a Válečníci postoupili díky výhře na hřišti pražské Slavie (81:63). V prvním vzájemném ligovém mači Matěj Svoboda a spol. jasně zvítězili v Hradci (96:76), ale soupeř jim to v jejich hájemství dokázal oplatit a vyplenit Maroldovku po výhře 84:72.

Zápas se odehraje ve Sportovní hale Třebeš 20. února 2023 od 18:00 hod.

Děčínský Ty Nichols útočí přes Tomáše Dvořáka z Hradce Králové
Foto: Luděk Černý/BK ARMEX Děčín

Basket Brno – ERA Basketball Nymburk

Aktuálně první a druhý tým ligové tabulky si to v taháku pohárového čtvrtfinále rozdají o jeden z postupových fleků. Oba celky výrazně posilují a bude tak velmi zajímavé sledovat, zda se svěřencům Ladislava Sokolovského povede brněnský expres zastavit. Brňanům sice v posledních utkáních souhra na obou polovinách kurtu drhla, ale ani Polabané nijak nezáří. V loňském ročníku poháru skončil Nymburk druhý a Brno čtvrté.

Pohárové osmifinále nabídlo oběma soupeřům prvoligové soky. Zatímco Brno bez větších potíží přestřílelo Svitavy (110:86), Nymburk se nečekaně nadřel na výhru v Písku (87:79). V letošní ligové sezoně zatím drží lepší vzájemnou bilanci hráči Nymburka, kteří v ofenzivně laděném duelu dokázali pod Špilberkem zvítězit 111:104.

Čtvrtfinálové utkání v Brně je na programu 17. února 2023, čas úvodního rozskoku ještě není určen.

Nymburský centr Nate Watson se probíjí přes brněnského Šimona Puršla
Foto: Jakub Palka/Basket Brno

GEOSAN Kolín – BK KVIS Pardubice

Zápas tabulkových sousedů v Kooperativa NBL a účastníků Alpe Adria Cupu slibuje nabušený souboj na všech postech, kdy především silné perimetry budou hrát důležitou roli v boji o postup. Kolín i po nečekaně brzkém odchodu Lamba Autreyho šlape, Pardubice se po matném startu do sezony zvedají a také rozšiřují svou rotaci. Navíc obhajují pohárový bronz…

V osmifinále Českého poháru zvítězil Kolín na kurtu ex-ligového Jindřichova Hradce (83:66) a Beksa uspěla v domácím prostředí proti Ostravě (77:67). V ligových kláních sezony 2022/2023 se vždy z výhry radoval domácí celek. Petr Šafarčík a spol. zvítězili před svými fanoušky v televizním klání 84:71, svěřenci Adama Konvalinky jim doma připravili vendetu a brali výhru 93:89.

Termín i čas zápasu v Kolíně budou ještě upřesněny.

Foto: Milan Křiček/BK KVIS Pardubice