KomentářeNovinky

Žabiny míří za obhajobou pohárového zlata na sever Čech

O svatý pohárový grál se o víkendu 25. a 26. února 2023 střetnou čtyři nejlepší ženské týmy. Letošní pohárové Final 4 se uskuteční v Chomutově. Favoritkami na celkový triumf jsou při neúčasti ZVVZ USK Praha brněnské Žabiny. Potvrdí parta okolo Petry Záplatové tyto predikce, nebo se na ni dokáže někdo ze soupeřů vytáhnout?

Ostrava se pokusí zaskočit favorizované Žabiny

Hráčky zpod Špilberku obhajují zlaté pohárové medaile a na sever Čech míří s jasnými titulovými ambicemi a touhou znovu navléct vítězné trička i zlaté medaile na krk. Ve prospěch družiny Viktora Pruši hraje širší kádr i větší vyrovnanost hráček na všech pozicích. Ostravě by naopak mohl svědčit pohárový systém, kdy se v jednom utkání může stát cokoliv, a také neutrální půda, kde se utkání bude hrát.

V obou letošních vzájemných střetnutích uspěl tým z metropole jižní Moravy. V osmém kole Chance ŽBL braly Brňanky ve své hale Rosnička dva body za výhru 87:77 (nejlepší střelkyně: Hanušová 20 – Mullings 18) a uplynulou neděli v kole 17. pak dokázaly drtivě zvítězily i na Tatranu, a to poměrem 80:50 (Cunane 17 – Wilkinson 20).

Utkání SBŠ Ostrava – Žabiny Brno se uskuteční 25. února od 14 hodin.

Kateřina Káňová z Ostravy obchází Natálii Stoupalovou z týmu Žabiny Brno
Foto: Žabiny Brno

Levhartice touží zakousnout doma nebezpečnou Slovanku

Druhé semifinálové klání nabídne souboj domácího Chomutova s nevyzpytatelnou Slovankou. Favoritkami utkání budou svěřenkyně Josefa Rešetára, ovšem nečeká je nic jednoduchého, jelikož soupeř umí setnout i silnější soky. Své o tom vědí například na Slavii, které Lucie Svatoňová a spol. zatarasily cestu mezi nejlepší pohárovou čtveřici. Loni obsadila Slovanka na Final 4 nepopulární bramborovou pozici…

Levhartice budou mít notnou výhodu v domácím prostředí, kde jim v jejich aréně dokážou fanoušci vytvořit pekelnou atmosféru. Bude Slovanka sežehnuta, nebo naopak povstane jako bájný Fénix z popela a umete si cestu do finále proti dalšímu favoritovi?

Oba letošní vzájemné ligové špíly ovládla parta kolem kapitánky Michaely Krejzové. Ve 4. kole v domácím prostředí zvítězily Severočešky 88:69 (Krejzová 24 – Campbell 17) a v kole třináctém pak i na soupeřově palubovce 86:74 (Pollard 24 – Ondroušková 15).

Zápas Levhartice Chomutov – Slovanka se odehraje 25. února od 17 hodin.

Barbora Bušková ze Slovanky se snaží přejít přes Valentýnu Kadlecovou z Chomutova
Foto: Levhartice Chomutov

Termín finále a zápasu o 3. místo

Souboj poražených celků o bronz se uskuteční v neděli 26. února od 13 hodin. Vrchol Final 4 v podobě finálového klání je na programu tentýž den od 16 hodin.

Jaká byla cesta jednotlivých týmů do Final 4

Ostrava ve 4. kole poháru zvítězila na hřišti pražské Sparty (70:62) a v dramatické čtvrtfinálové řeži před zraky svých fans zdolala obhájce pohárové stříbra KP Brno nejtěsnějším možným rozdílem (84:83).

Žabiny z Brna ve čtvrtfinále na svém kolbišti zdolaly přesvědčivě Hradec Králové (81:62).

Hráčky Slovanky ve čtvrtém pohárovém kole braly jasnou výhru v Trutnově (90:61) a ve čtvrtfinále dokonaly zaskočily posílenou Slavii, kterou na Třebešíně zdolaly o šest punktů (84:78).

Chomutov měl díky pořadatelství finálového turnaje účast ve Final 4 jistou.

„Žabina“ Nikolina Knežević pálí na koš i přes ostravský obranný tandem Bačová – Smutná
Foto: Žabiny Brno

Foto: Levhartice Chomutov