Federální pohárNovinky

Levice zvládli zápas o druhé miesto v skupine A

Posledný zápas v A skupine Tipsport federálneho pohára nám priniesol zaujímavú česko-slovenskú konfrontáciu. Podľa predturnajových prognóz mal byť toto zápas o postup do Final Four, napokon sa dnes bojovalo o druhé miesto, no rozhodne sa bolo načo pozerať.

Úvod zápasu lepšie zachytil Kolín a po troch minútach bol stav 4:9. Patrioti nepriaznivý výsledok rýchlo otočili a vďaka fantastickej trojkovej streľbe (5/9) sa dostali do vedenia 23:18. Náskok si domáci držali až do konca prvej desaťminútovky, ktorú uzavrel strelou v poslednej sekunde Freeman a upravil skóre na 29:21.

Mccallum zakončuje akciu Patriotov. Zdroj: Lukáš Droppan

Polčasový obrat Kolína

Levice pokračovali v kvalitnom výkone aj na začiatku druhej štvrtiny. Domáci zlepšili podkošovú obranu a postupne si vybojovali 19-bodový náskok. Na nepriaznivý vývoj zápasu zareagoval tréner Sodoma oddychovým časom, ktorý padol na úrodnú pôdu a na ihrisku sme mohli vidieť úplne iný Kolín. Hostia si začali vytvárať pozície, z ktorých dávali ľahké koše a využili výpadok levickej obrany. Domácim nevychádzalo vôbec nič a premárnili vedenie 46:25. Do polčasu sa šlo po famóznej koncovke Kolína za vyrovnaného stavu 52:52. Tím z českej KNBL ťahala dvojica Číž a Mareš, ktorí zaťažili konto domácich 33 bodmi. V drese Patriotov sa v prvom polčase bodovo najviac presadilo trio Američanov- McCallum (13b), Freeman (10b), Lacy (9b). V úvodných dvadsiatich minútach si oba tímy držali úspešnosť streľby nad 50% a pridali zhodne po 7 trojok.

Trojkový pokus Adama Číža. Zdroj: Lukáš Droppan

Levice nedopustili drámu

Levice sa cez prestávku „oklepali“, na súpera vybehli a po troch minútach svietil na tabuli stav 64:56. Patrioti si opäť budovali náskok, po Juríčkovej trojke viedli už 74:61. Kolín kontroval dvomi trojkami Číža a Mareša. Do poslednej časti zápasu sa šlo za stavu 76:69.

Štvrtú štvrtinu začali domáci šnúrou 10:4 a vytvorili si rozhodujúci náskok, ktorý postupne narástol až na 21 bodov. Levice sa presadzovali trojkami, ktorých v zápase nastrieľali až 15. Tri minúty do konca stretnutia bol stav 98:77 a od tohto momentu sa zápas iba dohrával. Hosťom sa napokon podarilo znížiť na konečných 102:88.

Patrioti Levice 102:88 BC Geosan Kolín

Levice- Juríček 18, Mccallum 13, Freeman 13, Abrhám 13, Lacy 12, Bachan 11, Krajčovič 9, Volárik 9, Chaban 2, Pažický 2

Kolín- Číž 28 (10a) , Mareš 18, Lošonský 17, Petráš 14 (10d, 3bl) , Novotný 6, Jelínek 3, Křivánek 2

Povedali po zápase:

Dávid Abrhám (Patrioti Levice): Bol to náš tretí prípravný zápas. Vedeli sme, že ho chceme vyhrať, keďže ten prvý proti Lučencu sa nám nepodaril. Začali sme veľmi dobre, v obrane sme robili to čo sme mali, postrážili sme si doskok, ktorý nám robil problémy v prvom zápase. Nevyhli sme sa hluchým momentom, keď sme vyhrávali o 21 bodov a behom 5 minút sme vedenie stratili. V tretej štvrtine sme si vypracovali náskok, ktorý sme už udržali a dotiahli sme to do víťazného konca. Vieme, kde sme urobili chyby, rozanalyzujeme si to a do ďalších zápasov sa budeme snažiť na tom pracovať.

Adam Číž (BC Geosan Kolín): Nezačali sme podľa našich predstáv, dneska sme mali taktickú poradu, kde sme si dohodli nejaké veci, ktoré sa nám ale nepodarilo splniť. Behom druhej štvrtiny sa nám podarilo dohnať 20 bodovú stratu, bohužiaľ do druhého polčasu sme vstúpili podobne ako do začiatku zápasu a Leviciam sa opäť podarilo vybudovať náskok. Ten už sme ale nedokázali stiahnuť a zápas sa už viac-menej dohrával v kľudnom tempe.