KomentářeNovinky

Změny v kádrech týmů Kooperativa NBL – část první

Základní část Kooperativa NBL je za polovinou a v drtivé většině ligových klubů již došlo k pohybu v hráčském kádru, potažmo i na trenérském postu. V první části našeho shrnutí se pod drobnohled změn dostává aktuálně první šestice týmů podle postavení v tabulce.

Basket Brno

Lídrem soutěže je aktuálně Brno. Pod Špilberkem se na konci října mihnul atleticky skvěle vybavený Američan Charles Justin Aiken, ostřílený v tuzemsku v barvách Svitav, kde působil v sezoně 2018/2019 a byl také členem nejlepší pětky celé soutěže. V Brně ovšem v rámci try-outu nezasáhl do jediného utkání a odcestoval zpět domů.

V prosinci se v kádru Lubomíra Růžičky odehrály ještě dvě změny. Z týmu odešel slovenský pivot Richard Körner a jeho místo zaujala loňská opora, kanadský forward Danilo Djuricic, jenž má šanci si během dvoutýdenního try-outu říct o kontrakt do konce letošního ročníku.

Nejnovější brněnská akvizice Danilo Djuricic se prosazuje přes hradeckého Lamba Autreyho
Foto: Basket Brno

ERA Basketball Nymburk

Letošní sezona se pro obhájce titulu nevyvíjí podle představ. V tuzemské nejvyšší soutěži Polabané již čtyřikrát prohráli (naposledy padli minulý pátek v Ústí nad Labem) a v Lize mistrů jsou již bez šance na postup ze základní skupiny.

Výsledkovou bídu odnesl trenér Roberts Štelmahers spolu se svým asistentem Akselisem Vairogsem, které na konci října vystřídal sportovní ředitel Nymburka Ladislav Sokolovský, jenž si k ruce vzal zkušeného ex-reprezentačního kormidelníka Pavla Budínského.

V nymburském kádru došlo ke dvěma změnám, kdy odešel rozehrávač Sterling Gibbs a na stejné pozici vyztužil tým Kanaďan Marek Klassen. Po posledním nezdaru na severu Čech nymburský kouč připustil, že v týmu dojde v nejbližší době k dalším pohybům.

BK ARMEX Děčín

V týmu Válečníků, jenž v letošní sezoně zatím šlape a drží se v tabulce vysoko, došlo ke dvěma změnám. Angažmá v Itálii zlákalo dvacetiletého křídelníka Filipa Sertiče, který zakotvil v Brescii. Opačným směrem pak putoval Tomáš Jansa. Tento talentovaný rozehrávač doplnil tým Tomáše Grepla a kromě Děčína bude i nadále hájit barvy prvoligových Svitav.

Děčínský kapitán Tomáš Pomikálek ční nad ústeckým pivotem Ladislavem Peckou
Foto: Luděk Černý/BK ARMEX Děčín

GEOSAN Kolín

V Kolíně letos na konci září s velkou pompou představili nečekanou akvizici, ligovou ikonu Lamba Autreyho. Jeho kolínské angažmá mělo ovšem pouze jepičí život, když v týmu Adama Konvalinky zasáhl pouze do čtyř ligových utkání, následně v klubu rozvázal smlouvu a nyní již hájí barvy Sokolů z Hradce Králové.

BK KVIS Pardubice

Po nepřesvědčivém startu do sezony se východočeská letka rozjíždí a v tabulce se již vydrápala do první šestice. Kádr okolo reprezentačního point guarda Tomáše Vyorala nedoznal od startu ročníku žádných změn.

Pardubický rozehrávač Tomáš Vyoral najíždí do koše přes ostravského Štěpána Svobodu
Foto: Petr Šedivý/BK KVIS Pardubice

BK Opava

V týmu kouče Petra Czudka od začátku sezony, stejně jako v Pardubicích, nedošlo k žádné změně v hráčském kádru.

Foto: David Šváb/ERA Basketball Nymburk