KomentářeNovinky

Změny v týmech Chance ŽBL – 2. část

Ve druhé polovině našeho shrnutí se podíváme na dění v týmech od 6. do 10. místa ligového pelotonu. V nich se odehrály zajímavé rošády také na postech trenérů i jeden nečekaný a hodně diskutovaný comeback.

6. SBŠ Ostrava (bilance 6-6)

V týmu trenérky Ivety Raškové došlo k řadě změn již před startem ročníku a díky kvalitním výkonům i výsledkům – hlavně ze začátku ročníku – šlape na paty týmům z horní poloviny tabulky. V průběhu rozjeté sezony doplnil moravskoslezský celek svou družinu ještě o další dvě zahraniční podkošové akvizice.

Chorvatka Tea Perič a Polka Edyta Falenczyk mají nahradit podkošový tandem Anna Kubíčková – Megan Mullings, který je v současné chvíli na marodce a bez nějž to začalo ostravské družině drhnout.

7. BLK Slavia Praha (6-7)

V sešívaném táboře vybuchla v polovině prosince bomba, kterou nikdo nečekal. Svůj comeback ohlásila ostřílená perimetrová snajperka, dlouholetá opora ZVVZ USK Praha i reprezentace Kateřina Suchanová (známá pod dívčím jménem Elhotová). Hned po svém návratu se zařadila mezi opory výběru Dušana Medveckého a průměrně zaknihuje téměř 13 bodů na zápas.

Další sezonní akvizicí pražského týmu je americká křídelnice Makeda Estreanna Clarke-Nicholas. Naopak v týmu již nepůsobí chorvatská podkošová hráčka Josipa Pavič.

Brandi Beasley ze Slavie zakončuje v utkání proti Slovance
Foto: Patrik Nguyen

8. KARA Trutnov (2-11)

Tým z Podkrkonoší přivedl v létě několik zajímavých zahraničních akvizic, ale na jeho progresu a cestě tabulkou vzhůru se to neprojevilo. Na konci října došlo ke změně na trutnovské lavičce.

U týmu skončil kouč Tomáš Veselý. Trápící se družinu po něm dočasně převzal manažer Michal Martišek, jehož nakonec nahradil americký stratég Brian McCormick.

9. Slovanka (2-12)

Z týmu trenéra Jiřího Touška zmizely v průběhu letošního ročníku dvě křídelní tváře. V předposledním týmu ligové tabulky již nepůsobí Američanka Destiny Campbell ani Rumunka Erika Vaida.

Julia Vydrová ze Strakonic zakončuje proti Kateřině Bartoňové z Chomutova
Foto: BK Strakonice

10. BK Strakonice (1-12)

Ještě před startem sezony vedení jihočeského klubu oznámilo, že vzhledem k potřebě změny a nového impulsu tým povede zkušený lodivod David Zdeněk. Tento impulzivní kouč má za úkol vyburcovat a strhnout svoje ovečky k lepším výkonům i výsledkům a dostat je tak z chvostu tabulky, na němž jsou přikovány již několik posledních sezon…

V průběhu sezony také klubový management oznámil, že mezi důležitými změnami ve fungování klubu je přibrání Tygrů Praha do holportu Strakonic a BA Praha.

Foto: Zuzana Krišicová