Novinky

Lučenec opäť vybojoval víťazstvo poslednou strelou

Lučenec už druhýkrát v tejto sezóne vyhral vďaka buzzer beatru, tento krát si to odniesli basketbalisti Svitu.  Levickí Patrioti natiahli víťaznú šnúru už na 8 zápasov, Žilina zlomila sériu 6 porážok v rade a úradujúci majster zlomil odpor bojovných Spišiakov v závere duelu.

Iskra Svit – BKM Lučenec 72:74

Najväčšie prekvapenie ligy Lučenec, ktorý minulú sezónu jasne okupoval poslednú priečku v lige, hral na pôde piateho Svitu. V prvej a druhej štvrtine si tímy striedali vedenie a stav po prvom klaksóne bol 23:21. Začiatok druhej štvrtiny sa viedol v podobnom duchu, no tri minúty pred koncom štvrtiny najmä vďaka dvom trojkám Lučenca sa dokázali hostia odtrhnúť na rozdiel desiatich bodov 27:37. Domáci vďaka košu v poslednej sekunde dokázali znížiť stav na 35:40.

Lučenec vďaka kvalitnému výkonu v tretej štvrtine vyhrával na konci štvrtiny 50:59. Hosťujúci tím vďaka dvom trojkám po sebe J. Dunna viedol na začiatku štvrtej štvrtiny 65:51. Svit napriek absencii svojho najlepšieho hráča I. Johnsona vyrovnal stav minútu pred koncom na 69:69. Nasledovala dramatická koncovka, v ktorej vďaka trojke v poslednej sekunde Američana M. Caffeyho, Lučenec zvíťazil 72:74 a pripísal si deviatu výhru v prebiehajúcej sezóne.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – Inter Bratislava 70:79

Úradujúci majster Inter sa stretol so Spišskou, ktorá sa vďaka štyrom víťazstvám z posledných šiestich zápasov vyštverala na predposlednú priečku a predvádzala sympatické výkony, no favoritom bol hosťujúci tím.

Prvá štvrtina prebiehala vo vyrovnanom duchu a skončila 19:20. Inter sa ani v druhej štvrtine nedokázal dostať do výraznejšieho trháku a prvý polčas sa skončil 37:38. Po dvoch minútach tretej štvrtiny sa Inter dostal do vedenia o 9 bodov vďaka americkej dvojici W. Alcegaire a K. Funderburg. Štyri a pol minúty pred koncom tretej štvrtiny Inter tento náskok zveladil na 14 bodov, no Spišania sa nevzdali a sympatickou hrou v obrane znížili stav po skončení tretej štvrtiny na 57:61.

V štvrtej štvrtine sa ukázala kvalita Interu a napriek bojovnému výkonu tímu zo Spišu, ktorý ešte minútu a pol pred koncom prehrávali len o tri body 70:73, zvládli hostia koncovku, keď nedovolili tímu zo Spišu skórovať počas poslednej minúty a konečný stav stretnutia bol 70:79.

BK Slávia Žilina – MBK Baník Handlová 97:89

Žilinský tím, nachádzajúci sa pred týmto zápasom v hernom útlme, chceli prerušiť svoju nelichotivú bilanciu šiestich porážok za sebou víťazstvom nad Handlovou, ktorá prichádzala na palubovku v Žiline so sériou štyroch výhier na pôde súperov, keď sa im podarilo poraziť aj úradujúceho majstra Inter Bratislava.

Žilinský Rožánek sa prebíja cez defenzívu Handlovej

Handlová začala zápas s tromi úspešnými trojkami a v priebehu tretej minúty už vyhrávala 13:7. Konečný stav prvej štvrtiny bol 25:23 pre Handlovú. Žilinčania nastúpili do 2. štvrtiny so zlepšeným výkonom a po minúte hry už vyhrávali 27:25 vďaka dvom efektným zakončeniam Jakuba Merešša. Najmä vďaka dobrým výkonom momentálne najlepšieho hráča SBL A. Radukiča vyhrávali štyri minúty pred druhou sirénou Handlovčania 35:39. Druhá štvrtina nakoniec skončila 47:46 pre domáci celok vďaka ďalekonosnej strele R. Rožánka.

Žilinčania po nešportovom faule F. Haladu vyhrávali 56:50, no znovu zaúradoval handlovský klenot A. Radukič. Handlová sa dotiahla minútu pred koncom tretej štvrtiny na rozdiel jedného bodu, no Žilinčan D. Wiggins premenil s klaksónom ťažkú strelu a upravil skóre po troch štvrtinách na 70:67.

V poslednej štvrtine mali Žilinčania sériu ôsmich bodov v rade a tým upravili stav po minúte štvrtej štvrtiny na 78:67. Handlovský tréner bol nútený si zobrať timeout, vďaka čomu Handlová v priebehu minúty znížila na rozdiel troch bodov, no vzápätí nasledovala šnúra desiatich žilinských bodov a zdalo sa, že Handlová už nebude mať dostatok síl na zvrátenie duelu, no opak bol pravdou a minútu pred koncom zápasu bol stav 90:87. Žilina si však podobne ako Levice záver ustrážila (97:89).

Patrioti Levice – MBK Rieker COM-Therm Komárno 80:73

Komárno, ako jeden z dlhodobo najúspešnejších slovenských tímov, pricestovalo so sériou piatich porážok za sebou na palubovku Levíc, ktoré po nevýraznom vstupe do sezóny ťahali pred týmto zápasom sériu siedmich výhier v rade. Levičania v úvode prvej štvrtiny viedli 8:0. Komárno kvôli zbytočným stratám a problémom so streľbou strelilo svoje prvé body až 4 minúty po začiatku. Hostia sa však zmobilizovali a do konca prvej štvrtiny bol stav vyrovnaný 17:17.

Levice v derby s Komárnom

Levice však vďaka zlepšenej obrane v druhej štvrtine vyhrali prvý polčas 45:31.  Komárno pricestovalo s oslabeným kádrom, čo sa odrazilo na priebehu tretej štvrtiny, kedy sa ani raz nedokázali dostať pod manko desiatich bodov. Levičania na začiatku štvrtej štvrtiny viedli o 20 bodov a o všetkom sa zdalo byť rozhodnuté. Komárno, napriek tomu, že celý zápas hralo len so šiestimi hráčmi, sa znova dokázali vrátiť do zápasu, keď tri minúty pred koncom znížili stav na 73:67. Levice si však víťazstvo už nenechali ujsť a nakoniec vyhrali 80:73.