Novinky

Nymburk rozdrtil Rigu a má třetí vítězství

Basketbalisté ERA Basketball Nymburk zdolali v Lize mistrů VEF Riga 72:91, když po třech čtvrtinách vedli už o 29 bodů. Nymburk bodově táhli Bohačík s Rogičem.

Český mistr už i s Daltonem v sestavě zaskočil Lotyše dobrou obranou a od čtvrté minuty začal budovat náskok. Stavidla hostujícího vedení odšpuntoval trojkující Benda a Nymburk vůbec nevypadal, že hraje páté utkání v 11 dnech.

Třemi trojkami a šňůrou 0:13 mezi 13. a 16. minutou Nymburk odskočil na vedení 20:40 a poté už náskok s přehledem hlídal. Pod 37. výhru mistra v řadě se podepsal 16 body Jaromír Bohačík, 14 přidal Roko Rogič, s užitečností 19 se ukázal i nestárnoucí Petr Benda (8b+7d+6a).

Středočeši měli jasnou převahu na doskoku (25-43) a opírali se o výtečnou střelbu za tři body (12/30). V dresu Rigy je nejvíce zlobil 21-bodový Kurucs, avšak domácí pouze korigovali na konečných 72:91. Další zápas čeká českého šampiona příští úterý na Královce proti Tenerife. Bude se jednat o souboj dosud neporažených celků skupiny C.

„Výhra z venku je vždy důležitá. Viděli jsme Rigu v posledních zápasech a je to dobrý tým. Nám se ale povedlo dodržet plán, který jsme na ně připravili. A jsem velmi spokojený s intenzitou, s jakou dnes můj tým hrál. A také s agresivitou a soustředěním. Zvláště když to byl pátý zápas v deseti dnech. Se začátkem soutěže můžeme být spokojení,“ řekl trenér Nymburka Oren Amiel.

„Co se týče výsledku, tak je to dobré, ale je třeba vidět i to, že pořád jsou v naší hře pasáže, kdy to není ono. I dnes to tam v závěru bylo a nechali jsme se uspat. Máme tři výhry. Teď přijede Tenerife, které hraje trochu jiný basketbal, než s jakým jsme se dosud potkali. Ale hrajeme doma. S Královkou jsme se už sžili, chodí tam hodně lidí, tak bude zajímavé, jak se popasujeme se španělským basketbalem,“ prozradil lídr týmu Jaromír Bohačík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *