Novinky

Růžička znovu proti Turům. Tentokrát v poháru

Trenér Lubomír Růžička povede basketbalisty Brna znovu proti svému bývalému týmu. Zvládnou Jihomoravané na třetí pokus Svitavy porazit? Na programu osmifinále českého poháru je dnes dalších pět utkání, zítra dohrává Nymburk v Jindřichově Hradci. Zápas Ostrava – Pardubice (67:90) byl předehrán před Vánoci.

V poháru jde do tuhého. Jen některá mužstva KNBL mají tu výsadu, že mohou hrát osmifinále proti papírově slabšímu celku z první, nebo dokonce z druhé ligy. Týká se to už zmiňovaného Nymburku, dále pak finalisty z Opavy, která navštíví halu Morenda, kde hraje své zápasy SA Komfort Brno. Olomoucko, jakožto bronzový medailista z roku 2019, si pro povinný postup jede do Opavy, kde se střetne s tamní rezervou. A papírově nejjednodušší úlohu by měla mít ústecká Sluneta, která se utká s lídrem skupiny A druhé ligy – Levharty Chomutov.

Duel ligistů naopak uvidí pražská Folimanka. USKKrálovským sokolům co vracet, vždyť s nimi v Třebši nedávno prohrál v NBL. Přestože vítěz tohoto utkání půjde ve čtvrtfinále na Nymburk, z obou táborů znějí slova o postupu.

Kolín, který tone v krizi, se doma pokusí překvapit Děčín. Zatím stále není jasné, v jaké sestavě medvědi nastoupí. Asistent trenéra Filip Rytina před zápasem s Válečníky říká: „V pohárovém utkání s Děčínem se chceme odrazit k lepším zítřkům, uvidíme, zda-li do utkání již budou moci zasáhnout dvě nové akvizice, což by našemu herními projevu mohlo pomoci. Soustředit se chceme především na naší obrannou činnost, která je v posledních týdnech katastrofální.“ Válečníci jsou v Kolíně favoritem, neboť postup do Final4 ČP je pro ně každoročním cílem. Navíc Kolín s Děčínem prohrál poslední čtyři vzájemné zápasy a v NBL na výhru čeká už 11 utkání. Pikantní zápas čeká děčínského pivota Vukosavljeviče, jenž začal sezonu právě v Kolíně.

Dnešní program osmifinále ČP
Zdroj: ČBF

Růžička touží po skalpu Svitav

Oba týmy – tedy Brno i Svitavy se v krátkém sledu třech týdnů utkávají znovu. Jihomoravané by rádi odčinili těsnou porážku 82:83, o níž rozhodl šestkami po sporném faulu svitavský Crandall. Brno má však za sebou náročný program: Vedle sobotního ligového mače s Děčínem si v neděli odskočilo do slovinské Polzely k poslednímu duelu Alpe Adria Cupu. Přestože v utkání už obě týmům o nic nešlo, únava může být u mmcité1 patrná. Z brněnského tábora navíc zní hlasy ohledně zraněných hráčů, takže není jisté, kdo proti (téměř kompletním) Turům nastoupí. Mimo hru je určitě pivot Heřman, jenž musí na operaci s kolenem.

„Osmifinále Českého poháru je pro nás výzvou. Utkáme se s týmem Svitav, se kterým nás pojí nedávná zápasová zkušenost. Do utkání jdeme s několika otazníky v sestavě. V zápase budeme chtít předvést bojovný výkon a vyhnout se hluchým pasážím. Hraje se o postup do čtvrtfinále, což je dobrou motivací pro nás všechny odvést maximum,“ poznamenal kouč Brna Lubomír Růžička.

Martin Novák, asistent trenéra Turů před zápasem dodává: „Náš cíl je postup na finálový turnaj českého poháru a naše cesta začíná v Brně. Po nedávné zkušenosti z Brna určitě nechceme utkání dovést opět do vyrovnané koncovky. Chceme rozhodnout mnohem dříve než několik sekund před koncem utkání. Musíme určovat tempo hry a předvést koncentrovaný výkon na obou stranách hřiště. Obzvlášť na obranné polovině musíme předvést mnohem kvalitnější výkon než naposledy při utkání v Hradci Králové.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *