Novinky

Opava cílí na medaile. I bez Kouřila

Slezané mentálně posíleni loňským působením v Lize Mistrů vstupují do nového ročníku Kooperativa NBL s cílem bojovat o medaile, což znamená účast minimálně v semifinále play off.

Kádr zůstal pospolu, přesto papírově mírně oslabil odchodem kreativního rozehrávače Radovana Kouřila, jenž loni při zranění Jakuba Šiřiny zažil vynikající sezonu. Čtyřiadvacetiletý guard s loňskými průměry 10,3 bodů a 5,8 asistencí na zápas odešel zpět na Hanou, kde bude útočit na medaile s ambiciózním Olomouckem.

Do Opavy naproti tomu přichází nebezpečný trojkař Vojtěch Bratčenkov, jemuž pokud vydrží koleno, bude pro soupeře velkým nebezpečím. Navíc s polovinou opavského kádru se zná z mládežnických kategorií, resp. z působení v NH Ostrava.

Příprava Opavy proběhla z větší části bez kouče Czudka a rozehrávače Šiřiny, kteří si plnili reprezentační povinnosti. Rozpačité výsledky z první poloviny přípravy zažehnal turnaj v Levicích, kde se Slezané ukázali v lepším světle a také zkvalitnili obranu.

Kádr BK Opava pro sezonu 2019/20
Foto: Facebook BK Opava

Těsná výhra nad Domžale, vysoká nad Brnem a těsná porážka s Levicemi byly slušnou prověrkou. Domácí generálka proti oslabené NH Ostrava (85:78) zase ukázala, jak se tým může trápit, když nebude trefovat otevřené střely.

Slezané budou tradičně silní doma a pokud se jim letos budou vyhýbat zranění a zvládnou působení v Alpe Adria Cupu, mohou znovu po roce pomýšlet na medaile. Přece jen už i loni ve čtvrtfinále s Válečníky stačilo málo a proklouzla do druhého kola vyřazovacích bojů právě Opava.

Přišli: Vojtěch Bratčenkov
Odešli: Radovan Kouřil

Sestava:
Rozehrávači: Jakub Šiřina, Radim Klečka, Lukáš Bukovjan
Křídla: Jan Švandrlík, Vojtěch Bratčenkov, Luděk Jurečka, Filip Zbránek, Václav Bujnoch, Rostislav Dragoun, Jakub Slavík, Jiří Štěpánek, Matouš Kurečka
Pivoti: Martin Gniadek, Miroslav Kvapil

Tip Svět basketu: 3. místo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *