Novinky

Stříbrný Děčín před těžkým úkolem

Bez Jakuba Krakoviče a s novým kapitánem Šimonem Ježkem vstupují basketbalisté BK ARMEX Děčín do nové sezony.

Jako obhájci stříbrných medailí papírově oslabili pod košem a o minuty bijce Krakoviče se musí více podělit mladí pivoti Grunt, Skalička, nebo i alternující power forward Žikla. Klub rovněž před sezonou odvrátil finanční problémy a díky pomoci děčínské radnice mohl udržet pospolu „stříbrný“ kádr. Přesto se dá říci, že generační obměna v Děčíně klepe na dvaře.

Válečníci mají za sebou kvalitní přípravu, v níž sice většinu duelů prohráli, ale zahráli si s kvalitními německými, nebo polskými mužstvy. Jen namátkou – díky kontaktům kouče Grepla si mohli Severočeši vyzkoušet, jaké to je (byť nekompletní bez Američanů a Landy) postavit se bundesligovému top týmu – Brose Baskets Bamberg. Byla z toho sice porážka o více než 40 bodů, ale pro mladé hráče to byly neocenitelné zkušenosti.

Time out při přátelském utkání proti Ydea Kondor Liberec
Foto: FB BK ARMEX Děčín

Děčín ukáže sílu v play-off

Děčín má za sebou v kompletním složení už i dva domácí mače v Alpe Adria Cupu: Na Graz stačil vstupní uragán 22:5 (celkově 79:64), jenže v derby s Ústím nad Labem už to tak slavné nebylo. Válečníci sice šňůrou 10:1 ve druhé polovině třetí periody otočili NA 52:44, jenže nakonec se smála Sluneta i bez Michala Šotnara po triumfu 67:74.

Souboj o to, kdo vyzve Nymburk ve finále bude letos nejspíš ještě vyrovnanější. Byť je Děčín typický play off tým, který (zvláště doma) svým nepříjemným stylem přehraje kde koho, letos mu „vystavujeme“ stopku už ve čtvrtfinále. Stát se samozřejmě může všelicos a na Válečnících je ukázat nám, že se naše redakční prognózy mohou mýlit.

Přišli: Lukáš Bobek, Martin Mach
Odešli: Jakub Krakovič

Sestava:
Rozehrávači: Ondřej Šiška, Lukáš Feštr, Lukáš Bobek
Křídla: Filip Kroutil, Šimon Ježek, Lamb Autrey, Klint Carlson, David Žikla, Tomáš Pomikálek, Lukáš Rozsypal, Martin Mach
Pivoti: Robert Landa, Pavel Grunt, Jakub Skalička

Tip Svět basketu: 6. místo

Foto: Facebook BK ARMEX Děčín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *