Federální pohárNovinky

Komárno zakončilo úspešný víkend výhrou, český duel ovládli Pardubice

V posledný hrací deň sa v skupine C najskôr stretli tímy Pardubíc a Slávie Praha. Videli sme priamy súboj o druhé miesto. Federálny pohár v Komárne ukončil duel domácich „obuvníkov“ proti „baníkom“ z Prievidze.

BK KVIS Pardubice 89:73 Slávia Praha

V úvode prvej štvrtiny si tímy striedali vedenie. Prišli ale hluché dve minúty Pardubíc, čo súper dokázal využiť a šnúrou 10:0 sa dostať do vedenia. Beksa sa vďaka zlepšenej obrane dotiahla do konca prvej desaťminútovky na rozdiel dvoch bodov . Slávii vstup do 2/4 vôbec nevyšiel, ich manko rástlo a po Čolakovej trojke bolo už 12-bodové. K zníženiu straty nepomohol ani oddychový čas a po prvých dvadsiatich minútach vyhrávali Pardubice 50:33. V tretej štvrtine Beksa navyšovala náskok, ktorý sa postupne vyšplhal na 20 bodov. Pražania sa do zápasu dostali v poslednej štvrtine, keď vďaka deväť bodovej šnúre znížili na 60:69. Pardubice obrat nedovolili a záver si skúsene postrážili.

Body: Rikič 16b, Vyoral 14b, Štěrba 10b, Pekárek 9b, Švrdlík 8b, Burda 7b (8a), Čolak 7b, Lukeš 7b, Svoboda 5b, Potoček 3b, Vrábel 3b- Kheinl 24b, Bernath 12b, Rožánek 12b, Páleník 9b, Bruner 5b, Pumprla P. 4b, Dworsky 3b, Jelínek 2b, Pumprla R. 2

Zdroj: Lukáš Droppan

BC Komárno 66:60 BC Prievidza

Prvú štvrtinu prekvapujúco ovládol tím Prievidze 23:14. Domácim robili najväčšie problémy duo Kincel a Gligorijevič. V druhej desaťminútovke sa manko Komárna navýšilo až na 14 bodov. „Baníci“ ale začali robiť množstvo chýb, výsledkom čoho bolo až 10 strát v tejto štvrtine. „Obuvníkom“ sa postupne darilo znižovať stratu. Do polčasovej prestávky sme išli za stavu 35:33 pre Prievidzu. V tretej štvrtine sa Komárno konečne dostalo, vďaka Foltínovi, do vedenia. Hostia sa nevzdávali a pred poslednou časťou zápasu bol stav 50:48 pre domácich. V úvode štvrtiny nedokázalo Komárno výrazne odskočiť, naopak šesť minút pred koncom prinavrátil vedenie „baníkom“ Lukáč. Tréner Jovanovič reagoval oddychovým časom, ktorý jeho tím nakopol a tromi trojkami v priebehu jednej minúty zlomili odpor súpera. Zápas napokon skončil výsledkom 66:60.

Body: Volárik 14b, Jenkins 11b, Stuckey 10b, Stajčič 8b, Danielič 6b, Gašič 6b, Dolník 4b, Skvašík 3b Foltín 2b, Podojak 2b- Kincel 12b, Gligorijevič 10b, Ilic 10b, Taylor 10b(10d), Jašš 6b, Djukanovič 5b, Lukáč 5b, Gajdoš 2b