KomentářeNovinkyRozhovory

Ondřej Šiška o šňůře porážek, husí kůži při nástupu či nejlepší sestavě soutěže

Před sezonou dal Ondřej Šiška po sedmi letech děčínským barvám vale a přesunul se proti proudu řeky Labe do ambiciózního Kolína. S Válečníky dokázal urvat hned tři ligová stříbra a svou medailovou sbírku by jistě rád rozšířil i s Medvědy. Kádr prošpikovaný kvalitními jmény i ostřílenými ligovými bombarďáky se ovšem aktuálně topí v krizi a padl již sedmkrát v řadě, naposledy v sobotu v Děčíně.

Příčiny aktuální kolínské krize a šňůry porážek

Jak vnímá a v čem vidí devětadvacetiletý 190 vysoký rozehrávač příčiny aktuálního soužení družiny vedené Adamem Konvalinkou? „Nic příjemného to není, ale takový je někdy basketbal. Navíc jsem zažil už horší sérii, tady v Děčíně to bylo jedenáct porážek v řadě, ale stejně jsme nakonec skončili v lize druzí. Takže rozhodně hlavu nevěším, záleží jen na nás, abychom se z toho dostali. Musíme trénovat, možná udělat nějaké úpravy v herním systému.“

„Teď se každopádně musíme soustředit na Final Four, kde v semifinále opět nastoupíme proti Děčínu. Pro mě to bude opět specifický zápas, ale věřím, že dnešní prohru Válečníkům vrátíme,“ vzhlíží již přerovský rodák k pohárovému semifinále, které se v Praze na Královce odehraje v sobotu 18. března 2023.

Při rozklíčování faktorů jednotlivých porážek zmíní jeden z nejlepších tuzemských plejerů basketu 3×3 i fakt, že Medvědi letos mají opravdu našlapaný mančaft a jsou jedním z aspirantů na finále. „Některé (prohry, pozn.) byly možná o troše štěstí, ale na to se nelze vymlouvat. Říkám, a to se vší úctou a respektem ke všem soupeřům v lize, že na papíře máme nejlepší sestavu v celé soutěži. Bohužel, zatím nám to ale pokulhává a nenaplňujeme náš potenciál. Musíme to sladit, aby si každý našel svou pozici, aby si to sedlo. Ale to někdy není lehké,“ říká smířlivým tónem dlouholetý oblíbenec děčínských tribun.

Ondřej Šiška při rozhovoru pro pardubickou klubovou televizi
Foto: Milan Křiček

Vnímání změny systému hry a návrat na horkou severskou půdu

Usměvavý bombarďák, jenž svou ligovou kariéru nastartoval v dresu Brna, také hodnotí, jak se mu aktuálně hraje v Kolíně. „Momentálně nic moc,“ říká s úsměvem. A vzápětí vážněji dodá: „Musím si zvykat na jiný basketbal, než na co jsem byl naučen tady v Děčíně.“

Zároveň mu chybí podpora z tribun Maroldovky, která dokáže domácí tým vybičovat a hostující ekipy naopak v tomto pekle doslova uškvařit. „Samozřejmě mi chybí atmosféra děčínské haly a diváci. Dnes jsem měl husí kůži, když jsem nastupoval,“ poklonil se a na dálku poděkoval tifosi Válečníků, kteří na jeho dlouholeté služby pro klub rozhodně nezapomněli a při nástupu na hrací plochu se dočkal aplausu.

Ondřej Šiška najíždí do koše přes obranu Viktora Půlpána z Brna
Foto: Basket Brno

Sobotní snový start i vzepětí ve třetím kvartálu k výhře nevedlo

Kolínští v sobotu v Děčíně do utkání výborně vstoupili, a i když domácí utkání zvrátili a na startu druhé půle vedli až o 18 bodů, dokázali se ještě Adam Číž a spol. do zápasu vrátit a zdramatizovat jej. Závěr ovšem znovu patřil výběru Tomáše Grepla, který tak oslavil důležitou výhru v boji o špičku ligové tabulky.

„Začali jsme velmi dobře, ale náskok jsme vlastně v mžiku ztratili. Ve třetí čtvrtině, které pro nás nebývají ty nejlepší, jsme ale zabrali a využili toho, že někteří hráči Děčína byli obaleni fauly. Měli jsme dnes 46 doskoků, a říká se, že když je doskoků alespoň čtyřicet, nedá se prohrát. Jenže my to dokázali, když jsme současně dělali hloupé ztráty,“ rozklíčoval Šiška důvody porážky.

„Máme dva nové hráče, které zapracováváme do naší sestavy, a asi ještě chvilku potrvá, než se sehrajeme. Je na nás momentálně deka, ale je jen na nás se zvednout,“ vyhlíží s optimismem další zápasy. Utnout sérii porážek mohou Kolínští již ve středu v domácí aréně proti Nymburku.

Ondřej Šiška debatuje s rozhodčím při prosincovém utkání v Děčíně
Foto: Luděk Černý/BK ARMEX Děčín

Foto: Ondřej Kovalčík