Komentáře

Před KNBL: Dojde si Nymburk pro titul s číslem 17?

Český hegemon s šestnácti tituly rázně obměnil soupisku pro letošní ročník Kooperativa NBL. Především odešla celá čtveřice zahraničních hráčů, které následoval i český reprezentant Tomáš Vyoral. Nymburk výrazně omladil kádr a kromě obhajoby titulu se od něj čeká, že se také výrazněji prosadí v Basketball Champions League.

Přestože tým v kompletní sestavě odehrál pouze tři přípravné zápasy ve Slovinsku, ale zato z toho byly tři triumfy o 20 a více bodů a zároveň dva stobodové výkony v útoku. Posily Rogič a Booker na rozehrávce, stejně tak jako Hankins pod košem a Dalton na křídle do týmu zapadly a jeví se v dobré formě.

S omlazeným kádrem spolu s famózními českými reprezentanty bude moci kouč Amiel znovu po roce praktikovat svůj oblíbený rychlý přechod do útoku se zakončením ideálně do 9-10 sekund.

Mistr se spíš než na základní část NBL bude přece jen soustředit na Ligu mistrů, kde je jeho hlavním cílem postup z náročné základní skupiny. Namátkou se Středočeši utkají znovu s Bambergem, dále s Tenerife, či Nižným Novgorodem. Protivníci v KNBL ví, že Nymburk mohou porazit, ale ne porážet, přesto se letos na pět reprezentantů „šestých na světě“ bude chtít každý hráč „vytáhnout“ ještě o to více.

Odešli: Lawrence, Vyoral, Wright, Davis, Myers
Přišli: Booker, Tůma, Dalton, Rogič, Hankins

Soupiska:

Rozehrávači: Roko Rogič, Jakub Tůma, Deishuan Booker, Petr Šafarčík
Křídla: Pavel Pumprla, Hayden Dalton, Vojtěch Hruban, Jaromír Bohačík, Martin Kříž
Pivoti: Martin Peterka, Petr Benda, Zach Hankins

Tip Svět basketu: 1. místo

Foto: Facebook Basketball Nymburk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *