KomentářeNovinky

Představujeme týmy Kooperativa NBL: Sršni Photomate Písek

Start Kooperativa NBL se kvapem blíží. Svět basketu vám jako už tradičně přináší představení všech dvanáctiletošních účastníků. Začínáme na jihu Čech u nováčka z Písku.

Sršni létají v euforii. Partě okolo Petra Šlechty se povedlo poprvé v historii klubu postoupit do nejvyšší soutěže. Královské sokoly Sršni v součtu barážového dvojzápasu deklasovali o 37 bodů! Fanoušci i hráči jsou natěšení, ovšem sezona pro nováčka bývá dlouhá… A při pohledu na písecké posily bude ta nadcházející 2023/2024 pro Sršně dlouhá až dost. Cíl klubu je jednoznačný: Udržet ve městě NBL i pro další rok(y). Bude stačit bojovnost?

Návrat Šlechty i Englického

Fanoušci na ligových palubovkách po delší době uvidí veterána Pavla Englického a ostrostřelce Petra Šlechtu. Bývalý reprezentant do dvaceti let Šlechta v posledních letech “propadl” životu myslivce, takže bude zajímavé sledovat, jak svůj koníček skloubí s KNBL. V každém případě – Sršni udrželi údernou osu Sýkora – Šlechta – Fait – Martin Svoboda. Když se k ní přidá zkušený Englický a také křídla Štěpán Borovka se střelcem Filipem Novotným (příchod z Pardubic), opěrná rotace vypadá vcelku zajímavě.

Horší už je to při pohledu na lavičku: Přišel Jakub Kojzar z Plzně a v Olomoucku nepotřebný Jakub Skalička, plus jsou zde mladíci z písecké líhně (Josef Svoboda, Chvála, Černý). Nicméně jen pár hráčů z písecké sestavy má nějaké zkušenosti s boji v KNBL. Píseckým šestým mužem budou už tradičeně fanoušci. V sršním hnízdě se nebude hrát dobře nikomu, což loni pocítil například i Nymburk, který v poháru porazil domácí jen těsně. Dokud fandům vydrží euforie a budou s Pískem jezdit na venkovní zápasy, nemusí běhavý sršní styl “vonět” komukoliv.

Fanoušci Písku budou pověstným šestým hráčem Sršňů

Těžký los

Písek v přípravě spíše paběrkoval a zapisoval (byť nekompletní) se silnějšími soupeři spíše porážky. Výhry se pro svěřence kouče Čecha urodily pouze proti prvoligistům – Plzni a Zlínu, porážky mužstvo zaznamenalo se St. Pöltenem, Klosterneuburgem a s Handlovou (63-68) se utkání nedohrálo.

Velký vykřičník pro Písek přichází při pohledu na los Kooperativa NBL. V prvních čtyřech utkání pojedou Jihočeši třikrát ven (Slavia, Pardubice a Kolín), zatímco doma vyzvou Nymburk. Už první zápas s “hratelnou” Slavií napoví o píseckých šancí. Pokud mužstvo z náročného losu vyhraje aspoň jeden duel, bude to pro mladý tým velká vzpruha. V opačném případě se bude do sršní kabina vkrádat nervozita. Je také otázkou, zda v případě špatného vstupu do soutěže vedení klubu nepřivede jednu či dvě zahraniční posily.

Suma sumárum. Písecká opěrná rotace není špatná, plusovými body budou fanoušci, velká bojovnost a nováčkovské nadšení. Pokud oporám vydrží zdraví, nemusí být Sršni v lize za otloukánka. Záviset ale bude tak či tak na startu do sezony a také na tom, zda Sršni zlepší šestky. To je problém, s nímž se potýkali už loni v 1. lize a i letos v přípravě.

Sestava: Vojtěch Sýkora, Josef Svoboda, Jakub Šurý, Jakub Šimonek, Filip Novotný, Petr Šlechta, Pavel Černý Ondřej Chvála, Štěpán Borovka, Dalibor Fait, Jakub Skalička, Martin Svoboda, Jakub Kojzar, Pavel Englický

Tip na umístění po základní části: 12. místo