Skvělý první poločas zajistil Bekse první bod v semifinálové sérii s Válečníky

Po dvou výhrách Děčína se semifinálová série s Pardubicemi přesunula na východ Čech. Svěřenci Dina Repeši v Zápase 3 na sedmý pokus poprvé v letošním ročníku Kooperativa NBL dokázali severní ekipu porazit a slaví tak první výhru v sérii.

Pardubicím chyběl rozehrávač Nick Neal, Děčín přijel na východ Čech v plné zbroji.

Po vyrovnaném úvodu druhou čtvrtinu „rozčíslo“ pardubické trojkobití

Start zápasu vyšel lépe domácí družině – a to jako by byla předzvěst toho, jak se bude utkání nakonec vyvíjet. Domácí se dvěma slepenými koši dostali do vedení, a ač si Válečníci dokázali na chvíli uzmout náskok pro sebe, byli to v dalším průběhu Pardubičtí, kdo tahal za delší konec provazu. Úvodní periodu pečetil úspěšným nájezdem na 19:14 DeMarco Dickerson.

Druhou čtvrtinu sice otevřelo pět rychlých bodů Děčína, ovšem další minuty na kurtu jasně opanovali hráči z města perníku, kteří se šňůrou 14:0 korunovanou trojkou Davida Pekárka odtáhli v závěru 15. minuty na 33:19. Beksa zahřívala svoje ofenzivní motory i nadále a její náskok se vyšplhal až na dvacetibodovou hranici (tuto pasáž tedy domácí opanovali v součtu drtivě 25:5!). Po úvodní dvacetiminutovce nakonec na tabuli zářil stav 44:26.

Robert Rikič z Pardubic zakončuje přes děčínského Filipa Kroutila

Válečníci se ve druhé půli zlepšili, obrat v zápase to ale nepřineslo

Začátek druhé dvacetiminutovky zachytili mnohem lépe domácí hráči, kteří se po těžké trojce v podání Matea Čolaka odpoutali na konci 22. minuty na rozdíl čtyřiadvaceti punktů – 52:28. Od této chvíle začali děčínští hráči mnohem lépe šlapat na obou polovinách kurtu a povedlo se jim manko stáhnout o deset bodů, když po trojce Matěje Svobody z rohu kurtu na startu 30. minuty to bylo 61:47.

Ovšem velmi důležitý moment nastal zanedlouho na druhé straně hřiště, kde se také zpoza trojkového oblouku prosadil Tomáš Vyoral. Jím vedená družina si tak do čtvrté desetiminutovky přenesla sedmnáctibodové vedení – 64:47 – a tenhle bodový polštář se nakonec ukázal jako rozhodující faktor. Děčínskému týmu se v poslední čtvrtce řádné hrací doby povedlo přiblížit na desetibodový rozdíl, ovšem víc mu Pardubice nedovolily a po závěrečném hvizdu mohly začít slavit výhru 75:65.

Aktuálně tedy Děčínští vedou v semifinálové sérii 2-1 na zápasy. Zápas 4 se hraje zítra opět v Pardubicích od 17:30 hod. Dorovná Tomáš Vyoral a spol. sérii, nebo tým Tomáše Grepla získá první mečbol?

BK KVIS Pardubice – BK ARMEX Děčín 75:65 (19:14, 44:26, 64:47)

Body: Pekárek 15 (10 doskoků), Vyoral 11 (7 doskoků, 6 asistencí a 5 získaných faulů), Rikič 10 (8 doskoků, 5 asistencí i plusových faulů), Šafarčík 10, Štěrba 9 (6 doskoků; trojky 5/3), Čolak 9, Švrdlík 5, Potoček a Dickerson po 3 – Nichols 24 (10 získaných faulů, 6 doskoků a 5 asistencí), Pomikálek 15 (6 doskoků; trojky 5/3), Walton 13 (5 asistencí i zisků), Bruner 5, Svoboda 3, Mach a Josipovič po 2, Jansa 1.

Střelba 2 body 30/18 – 30/13; Střelba 3 body 27/9 – 32/9; TH 20/12 – 21/12; Doskoky 45:32 (útočné 9:8); Asistence 20:11; Ztráty 16:9; Fauly 22:20.

Rozhodčí: Robert Vyklický, Petr Hruša, Marek Vošahlík

Komisař: Pavel Večeřa