Novinky

Coach Clinic Ondřeje Balvína se vydařila

V sobotu 25. července bylo na pražské Folimance nebývale rušno. Do startu Kooperativa NBL sice chybí ještě měsíc a půl, ale hala USK byla svědkem nevšední akce. Reprezentační pivot Ondřej Balvín tu totiž pořád svou Coach Clinic, jež se zaměřovala na pomoc trenérům při práci s pivoty. 

Coach Clinic však letos neměla svou premiéru. Trenéři se podobné akce mohli zúčastnit už loni. Tehdy na prvním ročníku vystoupil kouč Slovenska a bývalý vynikající pivot Žan Tabak, legendární Jiří Zídek a Diego Ocampo (kouč Barcelony B a Balvínův ex-asistent trenéra Sevilly). 

Na letošní Klinice vystoupili celkem čtyři řečníci v čele s reprezentačním koučem Ronenem Ginzburgem, španělskými odborníky Robertem Molinou a Javierem Carrascem a kvartet uzavíral hráčský agent Phillip Parun. Na Folimance se v publiku sešlo téměř 80 trenérů, mezi nimiž nechyběly ani známé tváře z Kooperativa NBL. Pro nové poznatky od renomovaných koučů si přišel například lodivod NH Ostrava Peter Bálint, či asistent ambiciózního mmcité1 Basket Brno Martin Vaněk. 

“Byla to výborná Klinika. Bylo skvělé vidět, kolik trenérů se chce vzdělávat a poznávat nové metody. Pokud si každý odnesl minimálně dva nové poznatky, tak to splnilo účel. Jsem moc rád, že jsem mohl být součástí této skvělé akce,” nešetřil slovy chvály trenér šestého týmu FIBA World Cup Ronen Ginzburg.

Ronen Ginzburg v průběhu své přednášky na Coach Clinic

Foto: PPGroup
Ronen Ginzburg v průběhu své přednášky na Coach Clinic

Velký zájem

Pivot Bilbaa Ondřej Balvín nepořádal Coach Clinic poprvé, ovšem například oproti loňsku byl překvapen účastí: “Popravdě musím říct, že jsem nečekal, že bude o tu akci až tak velký zájem. Zejména proto, co se děje aktuálně celosvětově. Kvůli Covid-19 jsme Kliniku pořádali a promovali tak říkajíc na poslední chvíli. Jsem moc šťastný, že dorazilo tolik trenérů. Nebyla to žádná povinná akce od ČBF, takže je vidět, že lidé zájem o vzdělávání mají. Za to bych jim chtěl poděkovat. Rovněž bych chtěl moc poděkovat všem partnerům akce a samozřejmě i řečníkům.” 

Den s Ondrou Balvínem se konal i díky pomoci generálního partnera Xiaomi Česko a partnerům: PPGroup, basket-obchod.cz a ČBF. Spokojen s událostí mohl být i španělský kouč Javier Carrasco, který individuálně trénuje hvězdy španělské ACB ligy a mezi jinými třeba nynější star NBA Kristapse Porzingise. “Bylo mi ctí se podílet na takové akci jako řečník a byla to pro mě výborná zkušenost. Myslím, že tu byli skvělí spíkři – Roberto, Neno, Phillip. Příjemným překvapení pro mě bylo, že jsem tam viděl tolik trenérů! I pro ně to byla výborná zkušenost: Mohli si mezi sebou vyměnit poznatky, popřípadě se pobavit i s námi spíkry.”

Posledním trenérským odborníkem, jehož mohli posluchači slyšet, byl kondiční trenér Bilbaa Basket Roberto Molina. “Vždy rád jezdím do Prahy, protože je to nádherné město. S Ondrou jsme 14 dní individuálně trénovali a ještě jsem mohl být součástí skvělé Kliniky s hojnou účastí trenérů a kvalitními spíkry. Díky za tuto zkušenost a rád zase přijedu,” uzavřel Španěl.

Vězme, že Coach Clinic přispěje k rozvoji českých pivotů a poznatky pomohou v budoucnu  trenérům vychovat další hvězdy typu Ondřeje Balvína či Patrika Audy. Snad se do příštího ročníku rovněž podaří udržet trend stoprocentního nárůstu účastníků akce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *