KomentářeNovinky

Final4 vrcholí: Kdo zvedne nad hlavu pohár?

Sobotní semifinálové zápasy na Královce rozhodly, že o pohár si to dnes rozdají Brno a Děčín. Brňané splnili roli papírových favoritů v semifinále s Ústím (102-71). Děčín si naproti tomu pro některé až příliš snadno poradil s Kolínem 88-65. Válečníci však dnes před kamerami ČT Sport nebudou favoritem. Vzepřou se s podporou mnoha svých fanoušků v zádech prognózám?

O bronz: Ústí – Kolín (16:30)

Před velkým finále dojde nejprve na předkrm v podobě utkání “zklamaných”. Ústí i Kolín si semifinále představovaly úplně jinak. Ani jeden z útočně laděných týmů se nedokázal vypořádat s perfektní obranou soupeře. Je otázkou, kdo najde před dnešním zápasem o bronz více sil. Obě mužstva mají pestrou paletu skvělých střelců. Jmenujme například Martina, Svejcara či Pecku za Slunetu, resp. Číže, Mareše a Šišku za Děčín. Oba tábory ale včera mlčely: Ústí trefovalo trojky v semifinále s mizernou úspěšností 17%, Kolín dokonce jen s 15%. Pro Pandy přes vzájemným mačem hovoří o tři hodiny delší regenerace, pro Kolín zase o něco širší rotace. Podle bookmakerů jsou mírným favoritem Severočeši, kteří vyhráli i poslední vzájemný zápas v Kolíně 91-80. A to jej odehráli bez šéfdirigenta Hickse. Zápas sledujte buďto přímo na pražské Královce (vstupenky ještě jsou), nebo na platformě TVCom.

Letošní vzájemné zápasy: Ústí 2-1

Match-up: Svejcar vs. Mareš

Tip: Ústí nad Labem

Hicksův poster přes Chatmana

Finále: Brno – Děčín (19:40)

Velké finále před kamerami ČT Sport. Potvrdí lídr tabulky KNBL Brno roli favorita, nebo se budou radovat Válečníci se stovkami fandů v zádech? Jihomoravané disponují určitě širší rotací a na rozdíl od svého soupeře jsou v Praze od pátku. To Děčín zvolil taktiku dojíždění na oba zápasy. Proti Kolínu se jim to vyplatilo. Vedle výtečné obrany se ale budou muset svěřenci trenéra Grepla trefit i z dálky. Sedm trojek při 30% úspěšnosti není něco, s čímž by mohli ve finále uspět. Při pohledu do statistik na tom Brno se Slunetou nebylo o mnoho lépe (10 trojek při 31% úspěšnosti), ovšem střelba z dálky je dovednost, která Válečníky v sezoně dlouhodobě trápí.

Bude zajímavé sledovat, jak se brněnský lídr Viktor Půlpán vypořádá s bolavou krční páteří. Proti Slunetě předvedl výborný první poločas (užitečnost 21), po změně stran jej kouč Růžička (vzhledem k prakticky rozhodnutému zápasu) šetřil. Půlpán bude ve finále nahánět jednoho z dvojice rychlých děčínských guardů Nichols – Walton, což nebude snadná práce. Oba Američané proti Kolínu nastříleli v součtu 40 bodů a předvedli několik těžkých zakončení po nájezdech. Zabrat musí i děčínští pivoti v čele s Josipovičem, jenž se včera dostal brzy do problémů s fauly a svému týmu za 13,5 minuty bodově nepomohl. Vzájemné zápasy letošní sezony sice hovoří pro Brno (3-1), avšak všechny byly velmi vyrovnané. Rozhodnou maličkosti – jako ztráty (včera Brno 8 a Děčín famózní 4) a právě trojky. O tom, že oba celky budou dnes skvěle bránit, nemusí být řeč.

Letošní vzájemné zápasy: Brno 3-1

Match-up: Bálint vs. Nichols

Tip: Brno

Brno včera bavilo diváky