Novinky

Nymburk proletěl do finále

Druhé semifinále Louda Auto Final4 Českého poháru se stalo jasnou záležitostí obhájce trofeje ERA Basketball Nymburk. Středočeši si poradili s Brnem rozdílem třídy 111-78 a o trofej se v neděli utkají s Opavou.

Druhé semifinále nabídlo od prvních minut přímo pekelné tempo a slušně zaplněné lounské hale se muselo líbit. Postupem času se Nymburk prodral do mírného vedení. Na v polovině sedmé minuty zvyšoval z dálky Palyza na 16-11 pro mistra. Nymburk byl v útoku efektivnější a v obraně se mu podařilo zpomalit brněnský rychlý přechod do útoku. Resultovalo z toho pohodové vedení Nymburku 29-16 po první čtvrtině.

Zkraje druhé periody se blýskl vynikajícím blokem brněnský Mickelson na Gaka a potvrdil tak, že v posledních týdnech hraje ve skvělé formě. Nymburk ale v obraně zabral na plné obrátky taky a Vojtěch Hruban následně z brejku tříbodovou akcí poslal mistra do vedení 34-16. Kouč Brna Růžička zkoušel obraz hry změnit pomocí time-outu a vyslyšel jej rozehrávač Marko, jenž trefil dvě trojky během půl minuty. Na brněnský koš se však valil jeden rychlý útok za druhým a zápas začal Jihomoravanům protékat mezi prsty (22-39). První poločas patřil Středočechům 55-37, přičemž nejlepším střelcem Nymburka byl s 12 body Harding a nejpilnějším Brňanem Mickelson.

Basketbalisté Nymburku se radují z postupu do pohárového finále

Pět dvojciferných střelců

Po přestávce se Nymburk snažil rychle rozhodnout, což se mu i díky šňůře 8-0 povedlo. Brno se z pětadvacetibodového deficitu nebylo schopno probrat. Intenzita nymburské obrany byla vysoká, zatímco u Brna se o přílišném nasazení v obraně hovořit nedalo. V útoku však s Nymburkem odehrálo part s otevřeným hledím, což bylo sympatické semifinále si ale určitě celý tým Brna představoval jinak. Brňany může těšit aspoň první trojka mezi dospělými juniora Tomáše Houzara.

Obhájce pohárového titulu ukázal svou sílu a zlepšující formu posledních týdnů a dokráčel k suverénní výhře 111-76. Ve finále (od 19h) jej v neděli čeká Opava. Brno se utká s Pardubicemi o bronz a úvodní rozskok je v plánu v 15:30. Nejlepším střelcem dnešního utkání se stal nymburský křídelník Vojtěch Hruban (18b), Colbey Ross i Jerrick Harding přidali po 16 bodech. Brno bude potřebovat, aby byl v neděli v pořádku pivot Mickelson, který byl dnes s 15 body nejlepším šutérem. Dopadl totiž při souboji ve druhé čtvrtině pod vlastním košem bolestivě na koleno a kouč Růžička jej později šetřil. Nymburk zvítězil i díky 56 bodům zpod koše, jakož i 60% úspěšnosti střelby za dva body. Pět hráčů Nymburku navíc zaznamenalo dvouciferný počet bodů. I ve druhém semifinále padlo téměř 190 bodů.

Basket Brno – ERA Basketball Nymburk 78:111 (16:29, 21:26, 23:26, 18:30)