Vítězící Kyzlink, rozparáděný Veselý a Peterka šťastný v prodloužení

V našem tradičním přehledu se podíváme pod pokličku českých a slovenských hráčů působících v zahraničních soutěžích. Někteří opět v posledním týdnu předvedli skvělé výkony, díky nimž jejich ekipa dokázala urvat cennou výhru.

Nadále vítězný Kyzlink a Palyza před branami finále

Lukáš Palyza hájící ve Velké Británii barvy týmu Caledonia Gladiators nepomohl svému chlebodárci do finále BBL Trophy. Jeho ekipa podlehla London Lions desetibodovým rozdílem 75:85 a český reprezentační křídelník v utkání zaznamenal 6 bodů za 24 odehraných minut.

K již třetí výhře v řadě po svém nedávném příchodu pomohl v polské lize Anwilu Wloclawek dynamický perimetrový snajpr Tomáš Kyzlink. Jeho družina porazila GTK Gliwice 96:73 a 198 vysoký borec k tomu přispěl devíti punkty za šestnáct minut na kurtu.

Slovák Tomáš Pavelka potáhl v litevské lize svůj tým Šauliai k vítězství 85:77 nad Nevezisem čtyřmi body, když na hřišti strávil 17 minut.

Tomáš Kyzlink najíždí v utkání polské ligy proti Gliwicím

Napůl úspěšná Barca i cenný zářez Badalony

Ani David Jelínek neodvrátil těsnou porážku Murcie, která prohrála venkovní špíl na hřišti Tenerife 73:75. Reprezentační křídlo za necelých patnáct minut zaknihovalo 2 pointy.

Barcelona v čele s reprezentačními tahouny Janem Veselým a Tomášem Satoranským podlehla v týdnu Milánu v rámci Euroligy na jeho palubovce 70:74. Prvně jmenovaný v tomto klání nastřílel 28 bodů za necelých 27 minut a stal se nejlepším střelcem celého klání. Jeho parťák z národního týmu zůstal na šesti bodech a stejném počtu doskoků za téměř 29 odehraných minut.

Náladu si Katalánci spravili v domácí soutěži, kde včera před vlastními fans setnuli Palencii 102:94. Tomáš Satoranský k tomu pomohl jedenácti punkty za dvacet minut na hřišti. Jan Veselý tentokrát zůstal pouze na lavičce.

Badalona v čele se slovenským perimetrovým ostrostřelcem Vladimirem Brodzianským přivezla vítězství 86:79 z palubovky týmu MoraBanc Andorra. 211 vysoký plejer k tomu přispěl devíti body a osmi doskoky za necelých 29 odehraných minut.

David Böhm na předzápasovém tréninku Tizony Burgos

Böhm říkající si o stále větší minutáž a šťastný sukces Peterky a spol.

Ve druhé španělské lize zvítězilo Alicante v čele s bývalým snajprem Brna Richardem Bálintem na hřišti Realu Valladolid přesvědčivě 84:69. Český křídelník k tomu přispěl šesti body za 23 minut.

Ve stejné soutěži neuhájila své hájemství Tizona Burgos a podlehla 72:79 Lleidě. Tým vedený kormidelníkem českého národního týmu Diegem Ocampem nezachránila ani ex-Sova David Böhm, jenž za více než dvacet odehraných minut nasázel 12 punktů a byl třetím nejlepším střelcem své družiny.

V německé nejvyšší soutěži nestačil Ulm v čele se slovenským stratégem Antonem Gavelem na svém hřišti nečekaně na Tübingen, jemuž podlehl 76:97. Naopak výhru slaví reprezentační pivot Martin Peterka, jehož Braunschweig ve své aréně dokázal přetlačit Bamberg 91:90 po prodloužení. Bývalý hráč Nymburka k tomu přispěl pěti punkty za necelých 18 minut na hřišti.

Ve druhé německé lize pomohl slovenský rozehrávač Šimon Krajčovič svému Giessenu k drtivé výhře nad Bayreuthem 100:72 deseti body.

Poloviční úspěch zaznamenal o víkendu tým Aomori ve druhé japonské lize, jehož dres obléká pivot Patrik Auda. V sobotním utkání jeho tým podlehl na domácí půdě 82:86 Shizuoce a potetovaný svalovec v tomto špílu nastřílel 8 bodů za 14 odehraných minut.

V nedělním klání už se jeho celku dařilo o poznání lépe a stejného soka skolil 93:81. Odchovanec Brna se tentokrát stal s dvaadvaceti punkty za šestadvacet minut na place nejlepším střelcem celého mače; k tomu navíc přihodil ještě 8 doskoků.