Rozhovory

NBA je cíl, říká Jerrick Harding

Jerrick Harding je jednou z nejvýraznějších tváří celé KNBL. Letos zapisuje 19 bodů na zápas s vynikající střelbou 63% za dva body a 48% za tři body. V dresu mistrovského Nymburka patřil k nejlepším střelcům Champions League. S teprve třiadvacetiletým skórerem z USA jsme si pro Vás připravili krátký rozhovor.
(english below)

Foto: David Šváb

OG Benda

Nejdříve nám pověz o svojí hře. Jaký typ hráče jsi?

V první řadě bych řekl, že jsem velmi soutěživý a nesnáším prohrávání. Jednou z mých předností je, že jsem skórer ze všech tří úrovní. Za tři body, střední vzdálenost i u koše. Jsem ale i playmaker. Pro vítězství udělám cokoliv.

Nymburk je tvé první angažmá mimo USA. Jak hodnotíš tuto zkušenost?

Hraní za Nymburk je skvělou zkušeností! Je to basketbal na vysoké úrovni a naučil jsem se toho za ty dva roky opravdu hodně. Je to velmi profesionální klub, takže jsem si nemohl na nic stěžovat a i proto jsem se před sezónou vrátil. Navíc mám moc rád Prahu a ve volném čase ji rád objevuji. Je to krásné město.

Jmenuj dva nejlepší spoluhráče, které jsi potkal v Nymburce. Jeden český hráč a jeden zahraniční. Co tě na nich zaujalo?

Určitě bych řekl, že Petr Benda. Říkám mu „OG Benda“, protože hraje už tak dlouho. Často mu pokládám otázky ohledně péče o vlastní tělo. Všímám a učím se i z toho, jak se připravuje na tréninky či utkání. Petr mi také ukázal vegetariánskou restauraci Klíček, kde teď jím skoro každý den. Petr je starší, ale na hřišti toho dokáže udělat tolik! Když hraje, využívá svoje triky a zkušenosti. Je to skvělý střelec, který prostě zná hru.
Z cizinců bych řekl Retina Obasohana. Ukázal mi spoustu věcí ohledně životního stylu profesionálního sportovce, ale i věcí, kterých si všímat přímo na hřišti. Ret je jako malý Russell Westbrook. Je velmi explozivní, umí přihrávat a je výborný obránce.

Jerrick Harding a Petr Benda

Cíl je NBA

Splnila KNBL Tvá očekávání?

Při příchodu do soutěže jsem nevěděl co očekávat. Věděl jsem jen, že se budu muset přizpůsobit hře s muži a že rozhodčí vám toho víc odpustí. Určitě bych řekl, že je to mnohem fyzičtější, než basketbal na univerzitách.

NBA nebo Euroliga? Proč?

NBA. Nebudu lhát, o Eurolize jsem toho moc nevěděl, dokud jsem nepřišel do Evropy. NBA je sen, za kterým se stále ženu. Hrát v NBA je můj cíl už tak od čtyř let.

Kdo je Tvůj nejoblíbenější současný hráč?

Popravdě nemám nejoblíbenějšího hráče. Vždycky jsem měl rád LeBrona. Poslední dobou hodně sleduju Devina Bookera a Chrise Paula, takže asi tihle dva jsou momentálně moji oblíbenci.

Foto: David Šváb

English below

Tell us about your game. What kind of player are you?

I would say first off, i just feel like im a big competitor, and hate losing. One of my strengths is i’m a scorer at all three levels, 3s, midrange, and at the rim, but at the same time i feel like im a playermaker. At the end of the day ill do whatever it takes to win!

Playing for Nymburk is your first overseas experience. How you like this experience?

Playing for Nymburk has been a great experience! It’s high level basketball and i’ve learned a lot of the course of these last two years! It’s a really professional club and i have no complaints at all, one of the reasons i came back for a second year here. I also love Prague so I always find myself exploring out there! It’s a beautiful city!

Best teammate you had during your time in Nymburk (one foreign and one czech)? What did you like about them or their game?

So i would say Petr Benda, i call him OG Benda, because he’s been playing for so long and i always ask him questions about how he takes care of his body, and just to watch the way he prepares for games and practices it something that i’ve made a mental note of. He also put me on a restaurant called Klicek, which is a vegetarian restaurant, and i find myself eating there almost every day of the week. Then i would say Retin Obasohan, because he put me on a lot of game about the pro lifestyle and also things to see on the court!

Petr is older but can do a lot of things on the court! He uses a lot of his smarts and tricks when playing. He’s a deadly shooter and just knows the game. Ret is like a short Russell Westbrook. He is super explosive, can pass, and he is also a very good defender

Did the Czech league meet your expectations?

I didn’t know what to expect about the czech league coming in. I know that it was a little bit of an adjustment, just because you’re playing against grown men, and the refs let you get away with a lot more. So i would say it’s a lot more physical than college was.

NBA or Euroleague? Why?

NBA. Im not going to lie, i didn’t know too much about Euroleague until i got over here. The NBA is a dream that i’m still chasing and that is a goal of mine to play there. It’s been a dream of mine since i was about 4 years old

Who is your favourite player (current)?

I don’t really have one specific favorite player. I mean I’ve always liked Lebron. But lately I’ve been watching a whole lot of Devin Booker and Chris Paul. So maybe those are my two favorites right now