Novinky

Před sezonou KNBL: BK Olomoucko

Olomoucko má podobně jako v minulých dvou ročnících medailové ambice a to i přesto, že podle mnohých mírně oslabilo. Závěr přípravy však ukázal, že posily si sedly a Hanáci budou prohánět ligovou špičku i letos.

Hanáky opustili Američané, ale také dvojice Goga – Sehnal (Svitavy), jež poté následoval i pivot Norwa. Zejména bijec Marek Sehnal bude týmu chybět v obraně. Menežmentu Olomoucka se ale ”povedl“ pivot Nemanja Bezbradica, jenž v generálce proti Ústí nad Labem a druholigovému polskému Opole předvedl vynikající výkony (vždy přes 20 bodů).

Právě příprava se vyvíjela od rozpačitých porážek s Královskými sokoly a Svitavami, přes “povinnou” výhru s Ostravou, po triumfy nad Interem Bratislava (hned dvakrát) a zmíněným Opole a Ústím. V posledních duelech ukázalo Olomoucko velkou sílu v útoku, ale také okýnka v obraně.

Osa Kouřil – Palyza – Pekárek – Bezbradica vypadá na české poměry zejména pro útok velmi dobře. Pokud se přidají i Váňa s Feštrem a Šanteljem, může i letos Olomoucko útočit na medaile. Alfou a omegou budou zápasy s outsidery, s nimiž měli Hanáci v posledních letech tendence zbytečně ztrácet. Po základní části tipujeme Olomoucko na páté místo ve vyrovnaném středu tabulky. Mezi třetím až sedmým místem bude totiž nebývale těsno.

Trenér Benáček udílí pokyny svým hráčům při oddechovém čase
Trenér Benáček udílí pokyny svým hráčům při odechovém čase

Přišli: Nemanja Bezbradica, Lukáš Feštr, Leon Šantelj, David Pekárek

Odešli: Adam Goga, Marek Sehnal, Lyndon Rose, Michal Norwa, KJ Arrington, Othniel Shelton

Sestava:
Rozehrávači: Radovan Kouřil, Lukáš Feštr, Adam Klepač
Křídla: Lukáš Palyza, František Váňa, David Pekárek, Leon Šantelj, Erik Klepač
Pivoti: Nemanja Bezbradica, Viktor Vašát, Dominik Štěpán, Lukáš Sychra

Trenér: Predrag Benáček, asistent Michal Krčmář

Na koho se zaměřit? David Pekárek – vynikající atlet i slušný střelec přesídlil z Hradce na rodnou hroudu. Loni půlku sezony promarodil, bude mít velkou chuť do hry. Vylepší průměry loňska 11,8 bodů a 5,6 doskoků za 29 minut?

Tip na umístění po základní části: 6. místo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *