Novinky

Před sezonou KNBL: Kingspan Královští sokoli

Třetí sezonu v Kooperativa NBL načne někdejší nováček Královští sokoli. Tým z Hradce Králové by rád letos proniknul alespoň do předkola play off. To sice nebude nemožné, ale tým kouče Peterky bude muset jako obvykle zlepšit obranu.

Nebude to jednoduchá sezona ani pro Východočechy, protože papírově spíše oslabili. Nepovedlo se jim udržet střelce Tresače ani atleta Pekárka, přesto alespoň Jiří Šoula je na pozici dva vcelku slušná náhrada. Klíčové však pro všechny fandy Královských sokolů je, že zůstal Peda Stamenkovič – nejlepší nahrávač minulé nedokončené sezony NBL. Právě on, Peterka a slovenské duo Sedmák – Lošonský potáhnout Hradec i letos.

Mužstvo po léta nemá potíže v útoku, problémem zůstává obrana. Ostatně ukázala to i příprava, v níž sice Královští sokoli porazili Kolín, Olomoucko (nekompletní a na začátku přípravy) i USK Praha, jenže prohráli s Beksou, Kolínem a také Děčínem. V případě porážek to bylo vždy kvůli defenzivě – 95 inkasovaných bodů v prohraných zápasech je vskutku hodně. Na druhou stranu – výhra nad Sovami 74-69 v generálce může navnadit mírný optimismus.

Pokud vydrží zdraví oporám, mohou se Královští sokoli prát o osmičku a účast v nadstavbě A1. Přesto – zejména kvůli nevyrovnanosti výkonů a defenzivě, to nakonec vidíme na 10. místo po základní části.

Přišli: Lukáš Brožek, Jiří Šoula

Odešli: Djordje Tresač, David Pekárek (Olomoucko)

Sestava: rozehrávači – Peda Stamenkovič, Lukáš Kantůrek, Lukáš Brožek
Křídla: Ondřej Peterka, Nemanja Barač, Filip Halada, Tomáš Mráz, Jiří Šoula
Pivoti: Peter Sedmák, Pavol Lošonský, Jan Koloničný, Michal Chlumecký

Trenér: Lubomír Peterka

Na koho se zaměřit? Peda Stamenkovič (v sezoně 19/20 11,3 bodů a 8,7 asistencí/zápas, nejlepší nahrávač a 8. nejužitečnější hráč NBL s 19,5 val.)

Tip na umístění po základní části: 10. místo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *