Před sezonou KNBL: USK Praha

Tato hala není pro starý. Takový název by měl stát u vstupu na Folimanku – halu USK Praha. Je tu nová sezona a ta přivítá v rámci ligového pelotonu ještě mladší sovy. Povede se Pražanům větrat (nejen) v domácí hale koše soupeřů?

Suverénně nejstarším borcem party zpod Nuselského mostu je nově příchozí Chorvat Macura (31), jehož následuje kapitán Michal Mareš (28) a pak už jsou borci, jejichž věk zdaleka nepřesahuje 23 let (až na jednu výjimku – Jan Štěrba 25). Ostatně, chorvatský lodivod sov, Dino Repeša, oslaví své 27. narozeniny až 25. září.

Právě trenér Repeša uzpůsobil pro mladý kádr i styl hry. Jeho mužstvo bude dbát důraz na obranu, byť s prvky moderního basketbalu směrem dopředu. To znamená rychlý přesun a zakončení. Pro postupný útok a hru zády ke koši (stejně jako zkušenost) přivedl krajana Miloše Macuru.

Sehnal lídrem

Na rozehře všemu vévodí vítěz jarního 1on1 challenge Ondřej Sehnal (loňských 10,9 bodů a 6,7 asistencí za 30 minut ještě nejspíše vzroste), jemuž by mělo sekundovat duo Vyroubal – Samoura. Zkušenost, trojky a obranu přinese lídr Michal Mareš. Nasazení a obranu pak celý zbytek týmu. Osa týmu je slušná, bude však potřeba, aby se bodově kromě zmíněným hráčů začali prosazovat i další (Kolář, Štěrba, či Petružela).

Nejlepší akce Ondřeje Sehnala v uplynulé sezoně 19/20

V přípravě USK Praha tradičně neodehrál moc utkání. Těsné porážky v Hradci Králové a v Ústí nad Labem, stejně jako 69-93 v Nymburk naznačily, že v duelech sov bude padat o poznání méně bodů, než loni.

Pokud se sovám bude dařit na Folimance a občas někoho překvapí i venku, mohlo by z toho být osmé místo. Nezkušenost si ale dost možná vybere svou daň a USK Praha si po roce opět zahraje jen nadstavbu A2. Velkým úspěchem by byl pro USK i opakovaný úspěch v Českém poháru, v němž loni ve finále až po prodloužení nestačil na Nymburk.

Přišli: Miloš Macura, Patrick Samoura, Martin Kolář

Odešli: Raheem Appleby, Marko Stevanovič (Spišská Nová Ves), Igor Marič, Domagoj Proleta (Svitavy)

Soupiska 2020/21:
Rozehrávači: Ondřej Sehnal, Marek Vyroubal
Křídla: Patrick Samoura, Michal Mareš, Marcel Bátovský, Jan Štěrba, Martin Kolář, Petr Macháč, Oliver Kulenovič
Pivoti: Miloš Macura, Filip Petružela, Kristián Kocáb, František Fuxa

Trenér: Dino Repeša, asistenti Jan Pospíšil a Martin Bašta

Na koho se zaměřit? Patrick Samoura – jak se zlepšil tento devatenáctiletý talent za rok v USA?

Tip na umístění po základní části: 9. místo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *