KomentářeNovinky

Představujeme týmy Kooperativa NBL: BK ARMEX Děčín

Válečníci mají za sebou historicky nejúspěšnější sezonu v klubové historii. Povedlo se jim vyhrát Český pohár a v nejvyšší soutěži brali stříbro po ultravyrovnané a interesantní finálové sérii s Opavou. Povede se družině Tomáše Grepla i letos vystoupat na medailové pozice?

MVP Walton pokračuje, Šturanović posilou pod koš a Nichols do Ústí

Dobrou zprávou pro děčínský klub je pokračování nejužitečnějšího hráče loňské sezony a mozku týmu Anthonyho Waltona. Novými posilami jsou ex-hradecký centr Maksim Šturanović, střílející rozehrávač Michael Cubbage a mládežnický reprezentant na pozici jedna Tadeáš Slowiak dorazivší z GBA Jindřichův Hradec.

Naopak nečekané a překvapivé vyvrcholení měla sága okolo křídelníka Tye Nicholse. Nejužitečnější hráč pohárového Final Four a druhý top skórer ligy zakotvil u rivala v sousedním Ústí nad Labem, takže blížící se derby 1. října na Slunetě bude mít o další zápletku postaráno. Spolu s ním proti proudu Labe zamířil pivot David Žikla. V děčínském dresu už nebudou působit ani rozehrávač Tomáš Jansa a pivoti Igor Josipović a Dontae Bruner.

Nadšení fanoušků a film o play-off jako naladění na sezonu

Již v přípravných zápasech bylo znát, že válečničtí tifosi namlsaní z loňské povedené sezony svoje ovečky budou hnát vpřed i letos. Na přípravné zápasy se jich mnohdy sešlo víc, než je k vidění v některých halách na zápasy samotné Kooperativa NBL. Severská ekipa před jejich zraky dvakrát setnula rakouský Wels a jednou německé Drážďany.

Naopak Tomáš Pomikálek a spol. neuspěli na kurtu Zielony Góry a z Federálního poháru dovezli stříbrné medaile. V napínavém semifinále porazili domácí Levice v prodloužení a v repríze ligového finále nestačili na Opavu. V generálce na ligu pak Děčín podlehl německému Bayreuthu 76:89.

Kromě přípravných mačů zpestřil fanouškům mimosezonní období také film z dílny Ladise Zemana, jenž dokumentoval loňskou cestu vyřazovacími boji v Kooperativa NBL. Toto dílo sklidilo obrovský úspěch a autor měl na něj řadu pozitivních reakcí. A vzniká již další kousek, v němž tentokrát budou mimochodem vidět i první zkušenosti perimetrového snajpra Matěje Svobody ze zápasů za národní tým.

Pokud se kouči Greplovi povede vyladit na papíře zajímavě vypadající mix hráčů a základní osa týmu vydrží zdravá, mohou Válečníci znovu pomýšlet vysoko. Alfou a omegou týmu bude opět fungující a pevná obrana, která je nepříjemná pro každého soka, a také rychlý přechod do útoku, který tým loni zdobil.

Sestava: Anthony Walton, Tomáš Randýsek, Michael Cubbage, Lukáš Bobek, Tomáš Pomikálek, Tadeáš Slowiak, Oliver Žižka, Vojtěch Čermák, Matěj Svoboda, Filip Kroutil, Petr Macháč, Lukáš Rozsypal, Martin Mach, Maksim Šturanović

Tip na umístění po základní části: 6. místo

Foto: Patrioti Levice, Lukáš Droppan