Víkend s legionáři: Smutný návrat Kyzlinka a vytěžovaný i produktivní Auda

Uplynulé kolo národních lig přineslo z pohledu Čechů a Slováků v zahraničí mnoho zajímavých výsledků i výkonů. Všechno důležité, co by vám nemělo uniknout, jsme shrnuli v následujícím článku.

Neomylný Balvín a smolný comeback Kyzlinka

Lukáš Palyza v nedělním utkání přispěl svému celku Caledonia Gladiators k výhře 80:72 na kurtu týmu Surrey Scorchers sedmi body (trojky 4/2), čtyřmi doskoky a stejným počtem asistencí za téměř 28 odehraných minut.

V Lotyšsko-estonské lize rozdrtil tým bývalého reprezentačního lodivoda Ronena Ginzburga Prometej svého soupeře Tallinnu Kalev v poměru 107:62. Druhým nejlepším střelcem vítězů byl obrovitý centr Ondřej Balvín, jenž zaknihoval 17 bodů, 8 doskoků a 5 asistencí za dvacet odehraných minut. Z pole navíc neminul ani jeden ze sedmi dvoubodových pokusů!

Ani 12 bodů navrátilce Tomáše Kyzlinka do sestavy (odehrál 22 minut) nepomohlo Brindisi k úspěchu v italské lize, když prohrálo 81:84 v Sassari a drží se stále u dna ligového pelotonu. Naopak ve francouzské soutěži zaznamenal důležitý sukces Cholet reprezentačního kapitána Vojtěcha Hrubana, jenž zvítězil 80:78 na kurtu Ada Blois. Lídr lvů zapsal jeden bod a sedm doskoků za 26 minut pobytu na hřišti.

Ondřej Balvín táhne tým Prometej

Dvě těsné porážky Barcy a Brodziansky v ráži

Ve španělské nejvyšší soutěži potáhl David Jelínek Murcii pěti body k výhře na hřišti Breoganu 83:74. Snajpr lvů na hřišti strávil něco málo přes dvanáct minut.

Barcelona během pouhých pěti dnů odehrála hned tři duely! V tom prvním doma nečekaně podlehla ve španělské lize Manrese 82:83. Tomáš Satoranský nastřílel 10 bodů a přidal 6 doskoků za necelých 26 odehraných minut, jeho reprezentační kolega Jan Veselý přihodil 2 body za dvacet minut.

Následně v Eurolize odehrála Barca utkání s Milánem, s nímž také před zraky svých tifosi prohrála 86:90. Jan Veselý nastřílel 14 bodů za téměř devatenáct minut, Tomáš Satoranský zůstal na čtyřech pointech a stejném počtu asistencí za 26 minut.

Až na třetí pokus – opět ve španělské lize – si Barcelona bez větších problémů poradila s Baskonií 82:62, avšak oba lídři národního týmu nebyli statisticky příliš viditelní. Tomáš Satoranský za 15 minut nastřílel tři body a přihodil čtyři asistence, Jan Veselý za téměř jedenadvacet minut zůstal v kolonce bodů na nule, zapsal „pouze“ 4 doskoky a 3 asistence.

V dresu Badalony zářil slovenský křídelník Vladimir Brodziansky, jenž byl při výhře svého týmu 82:67 v Gironě s 16 body za dvacet minut na kurtu nejlepším střelcem celého mače.

Ve druhé španělské lize zapsal důležitý zářez tým ex-brněnského ostrostřelce Richarda Bálinta Alicante, jenž doma setnul 83:73 Oviedo. Hbitý křídelník tentokrát zaznamenal 7 bodů, 3 doskoky i asistence za téměř 23 odkroucených minut. Kouč národního týmu Diego Ocampo je šéfem lavičky Tizony Burgos, jíž se povedlo urvat nejtěsnější výhru 78:77 na hřišti Menorcy. Power forward David Böhm k triumfu pomohl pěti body a třemi doskoky, když na palubovce strávil 17 minut.

Talentovaný reprezentační rozehrávač Ondřej Hanzlík pomohl také ve druhé lize k výhře svého Betisu Sevilla nad Estelou dvěma body a pěti doskoky za patnáct minut. Pro Betis šlo o důležitou druhou výhru v řadě, díky níž se pomalu odpoutává z ligového podpalubí.

Produktivní i vytěžovaný Auda a Ihring stále pálí ostrými

Trenér Lubomír Růžička musel v maďarské lize skousnout vysokou porážku svého týmu Zalakeramia na půdě Alby Fehérvár v poměru 76:103. Nejlepším střelcem poražených i celého mače byl opět ex-ústecký point guard Tony Hicks, jenž nasázel 29 punktů a k nim přihodil i pět asistencí.

Slovenský kouč Anton Gavel si se svým Ulmem o víkendu odvezl porážku ze hřiště Bayernu Mnichov 80:95. Braunschweig, jehož barvy hájí reprezentační pivot Martin Peterka, také prohrál, a to v Rostocku jednoznačně 78:101. 205 vysoký usměvavý borec na kurtu strávil necelých třináct minut, během nichž své konto nasytil čtyřmi body a pěti doskoky.

Ve druhé německé lize zažil povedené vystoupení slovenský rozehrávač Šimon Krajčovič, jenž svému Giessenu sedmnácti body pomohl k výhře 95:84 nad Nurnbergerem.

Ve druhé japonské lize zapsalo o víkendu dvě výhry favorizované Aomori, v jehož dresu válí Patrik Auda, proti beznadějně poslední Niigatě. Při sobotní výhře 95:90 zapsal bývalý hráč Jokohamy 17 bodů, 6 doskoků a 5 asistencí za téměř třicet odehraných minut. V neděli jeho ekipa zvítězila 92:85 a brněnský odchovanec na hřišti strávil rovných 40 minut a stal se nejlepším střelcem celého klání. Ve statistikách tak má zlatým písmem zapsáno 30 bodů, 8 doskoků, 4 asistence a za dva body prohnal síťkou jedenáct z patnácti pokusů.

Mário Ihring znovu v maďarské lize nasázel minimálně 15 bodů, již popáté v řadě. Tentokrát slovenský rozehrávač pomohl své Pakši k výhře nad OSE Lions 95:82 hned třiadvaceti punkty (trojky 13/5), sedmi asistencemi a šesti doskoky za necelých 29 odehraných minut.