Rozhovory

Körner: Naši mladíci mě příjemně překvapují, musíme však zlepšit šestky

Power forward Interu Bratislava Richard Körner se pro náš web rozpovídal o vstupu do sezony. Jak je spokojen s letošnímu výsledky Interu a co všechno tým musí zlepšit? Co stálo za jeho loňským odchodem z Brna do Bratislavy a jak se dívá na letošní ročník SBL jen se sedmi týmy? To vše se dozvíte v rozhovoru.

Do sezóny jste vstoupili se značně omlazeným kádrem. Jak je zatím Richard Körner spokojen s bilancí Interu 2-3 po pěti kolech?

Myslím si, že by to mohlo byť aj lepšie. Napríklad zápasy s Handlovou a Levicami boli o jednej lopte, čo veľmi zamrzí. Na druhú stranu sme radi za prekvapenie v prvom kole, kde sme porazili Spišskú Novú Ves. Máme pred sebou ešte dlhú cestu, ukázali sme, že vieme hrať dobrý basketbal, už to musimé pretaviť len do nejakej konzistentnosti.

Na jaké herní činnosti musí váš tým nejvíce zapracovat? Z mého pohledu jsou to určitě šestky. S 59,4% je Inter nejhorší v SBL. A tři z pěti vašich utkání byla hodně vyrovnaná a například s Levicemi (72-74) jste minuli 13 z 25 trestných hodů…

Na šestkách musíme jednoznačne zapracovať. Pri šestkách je to častokrát skôr o mentálnej pohode ako o nejakom tréningu. Tieto “lacné” body nám mohli vyhrať dva zápasy ktoré sme bohužial nevyhrali.

“Návrat” do Prievidze

Je jasné, že je příliš brzy hodnotit, ovšem který ze soupeřů vás v dosavadních šesti kolech nejvíce překvapil (ať už pozitivně, nebo negativně)?

Nechcem veľmi hodnotiť iné tímy. Máme tu začiatok ligy a tak je esťe veľmi priskoro na hodnotenie. Budem hodnotiť akurát naše výkony. Prekvapujú ma mnaši mladí hráči a sklamaní som napríklad z takých banálnych vecí ako napríklad trestné hody ktoré ste už spomínali.

Ve středu vás čeká výjezd do Prievidze, která je sice ligovým outsiderem, ovšem už na její palubovce dokázala prohrát Handlová. Navíc nyní mají nového křídelníka Seljaase a odehráli hodně slušných 32 minut ve Spišské. Co tedy bude vaším klíčem k úspěchu?

Bude to veľmi ťažký zápas. Musíme doň vložiť veľa energie a dodržiavať game plan. Prievidza bude určite chcieť doma odohrať dobrý zápas a vyhrať. 

Richard Körner hází trestný hod v zápase se Svitem

Foto: Facebook Inter Bratislava
Richard Körner hází trestný hod v zápase se Svitem

Jaký je to pocit hrát před prázdným hledištěm? Zrovna v Prievidze, kde jste předtím působil, by zítra jistě byla bouřlivá atmosféra…

Je to veľká škoda. Chýba mi tam energia, ktorú diváci dokážu do haly priniest’. No v momentálnej situácii som rad aj za to, že môžem svoju prácu vykonávat’ v týchto ťažkých časoch.

FIBA Europe Cup byl lákadlem

Jak moc velký problém podle vás je, že se SBL letos kvůli neúčasti Komárna a Žiliny hraje pouze v sedmi mužstvech?

Určitě to uberá na kredite ligy. Som veľmi sklamaný, že tieto tímy nedokázali zložiť káder na sezónu. V komárne to bolo asi skôr o dlhoch voči hráčom. Škoda Žiliny, ktorá má určite svojich odchovancov, s ktorými by vedela v dnešnej lige hrať. Cením si Inter v tom, že aj ked trocha padol rozpočtom nižšie a už nieje dominantný ako bol posledné roky, nevzdal sa a bojuje so svojimi odchovancami.

Richard Körner a jeho nejlepší akce z loňského FE Cupu

Loni jste sezonu začal v Brně, ovšem nakonec jste po krátkém čase odešel zpět na Slovensko do Interu. Byl ten přestup motivovaný touhou zahrát si FIBA Europe Cup, nebo vám zkrátka Inter nabídnul smlouvu, jíž nebylo možné odmítnout?

Išlo hlavne o možnosť hrať FIBA Europe Cup. V Prievidzi som už túto súťaž hral, a tak som vedel do čoho idem a veľmi som sa tešil. Bonusom bolo určite, že som sa dostal do dominantného tímu ktorý by jednoznačne bojoval o ligový titul. V Brne som síce zotrval len chvíľku, no veľmi sa mi tam páčilo. Tréner Růžička je super chlap a veľký odborník. 

Přemýšlíte o tom, že byste si někdy opět zahrál Kooperativa NBL? 

Ak by sa taká možnosť naskytla, tak sa určite s radosťou vrátim. Kooperativa NBL ma veľmi prekvapila. Liga má svoju kvalitu a je veľmi dobre mediálne zastrešená. 

Díky za rozhovor a ať se daří!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *